Çözüldü Bilgisayar kapanmadan önce gelen ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

berkke1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayara kapatma komutu verdiğimde kapanmasına çok az bir süre kala bu ses geliyor ve bilgisayar öyle kapanıyor.
Normalde önemsemezdim ancak aynı ses laptopumu düğmesine basılı tutarak kapatınca da geliyor. Bilen birisi varsa danışmak istedim biraz kafamı kurcaladı bilgisayarı da yeni topladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD sesi. Bir sorun yok. Hatta sesi 2.5" diske benziyor. :D

Örnek bir ses de atayım. Tonu değişebilir diske göre. Kayıt durumuna göre de farklılık olabilir ama sesin kaynağı HDD kesinlikle. Enerji kesilince kafa geri dönüyor ve motoru yavaşlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@oguzhnsrmn Bu uzmanlığı özel çabalarla mı edindiniz? İnsanlara yanlış bilgi vermeyi diyorum.
Yanlış bilgilendirme
Merhaba, bilgisayara kapatma komutu verdiğimde kapanmasına çok az bir süre kala bu ses geliyor ve bilgisayar öyle kapanıyor.
Normalde önemsemezdim ancak aynı ses laptopumu düğmesine basılı tutarak kapatınca da geliyor. Bilen birisi varsa danışmak istedim biraz kafamı kurcaladı bilgisayarı da yeni topladım.

Kısa devre yapan anakart sesi bu. Kaç kez duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Disk durma sesine benziyor. Bilgisayarda HDD bulunuyor mu?

HDD sesi. Bir sorun yok. Hatta sesi 2.5" diske benziyor. :D

Örnek bir ses de atayım. Tonu değişebilir diske göre. Kayıt durumuna göre de farklılık olabilir ama sesin kaynağı HDD kesinlikle. Enerji kesilince kafa geri dönüyor ve motoru yavaşlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@oguzhnsrmn Bu uzmanlığı özel çabalarla mı edindiniz? İnsanlara yanlış bilgi vermeyi diyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı