Kapanmadan Sonra Bilgisayar Açılmıyor

Güç kablosunu değiştirdim ve anakart kablolarını kontrol ettim. Yine de bir şey değişmedi. Yani kısa devre yapmak şart oldu değil mi ? Ben hala riskli olduğunu düşünüyorum. İnternette mavi ekran hatalarıyla karşılaşıldığı hakkında yazılar okumuştum.

Arkadaşlar inanılmaz bir gelişme oldu. Bilgisayardan iyi anlayan bir arkadaşı çağırdım. Birlikte kasanın içine baka baka istişare yaptık :D İlk önce Ram'lerin ve ekran kartının o takılan kısmını kolonya ile temizledik ve öyle denedik olmadı. Sonra benim eski GT630'u denedik yine olmadı. Sonra ekran kartsız denedik ve oldu :D Ardından benim kartı taktık ve yine çalıştı. Şuan hiçbir sorun yok. İyi tamam her şey güzel de peki bunun ana fikri nedir ? Yani bu yaşadığımız şeyden ne çıkaracağız ? Yani aslında hiçbir şey yapmadık sonuçta. Tak çıkar, tak çıkar, değiştir ve geri tak. Kısır döngüye benziyor ama işe yaradı. Neden o kadar yöntem işe yaramadı da bu kadar basit bir işlem bilgisayarımı tekrar hayata döndü ? Bunu ikimiz çok düşünük ama bulamadık. Lütfen düşüncelerinizi yazın =)

Ekran kartının yuvaya otursa da belki küçük bir tarafının anakarttan destek almamasından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum. Tabii ki ekran kartı çıkartsak veya çıkartmasak da çalışmalıydı herhalde anakartın bir bölümüyle temas ediyordu belki ve anakart tam olarak çalışmıyordu. Bu benim fikrim ama tam olarak bilmiyorum ne de olsa düşüncemizi yazıyoruz. Okuduğunuz için teşekkürler :)

Maalesef bu başarım uzun sürmedi. Dün sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı kullandım. Bir sıkıntı olmasın diye PSU'nun düğmesini kapattım. Bugün bilgisayarı açacaktım, düğmeye bastım açılmadı. Sonradan PSU'dan kapattığım aklıma geldi ve düğmeyi açtım. Güç geldi ama düğmeye bastığımda bilgisayar açılmadı. Defalarca kez bastım ama tık yok. Sonra kasayı açtım ve geçen arkadaşım olduğu zamanki adımları tekrar uyguladım. Ama yine olmadı. Neden olmuyor hala anlamıyorum. Bir sorun var ama ne ?

Ekran kartsız çalıştırmayı dene lütfen ve hdd 'yi kontrol eder misin? ekran kartını sökerken bir sorun yapmış olmayasın?
HDD'yi tamamen kontrol et bakalım doğru takılı mı kablolar doğru yerleştirilmiş mi?
Belki güç kaynağı tam güç uygulayamıyor olabilir lütfen bu kasayı bir incelemeye götür her tarafın iyice bir tozunu anakartı çıkart sadece kasa kalana dek bütün bileşenleri çıkar ve hepsini bir kontrol et sorun olabilir. Belki priz den güç çekemiyor prizi bir değiştir lütfen bunların hepsini dene ..

Son düzenleme:
Maalesef bu başarım uzun sürmedi. Dün sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı kullandım. Bir sıkıntı olmasın diye PSU'nun düğmesini kapattım. Bugün bilgisayarı açacaktım, düğmeye bastım açılmadı. Sonradan PSU'dan kapattığım aklıma geldi ve düğmeyi açtım. Güç geldi ama düğmeye bastığımda bilgisayar açılmadı. Defalarca kez bastım ama tık yok. Sonra kasayı açtım ve geçen arkadaşım olduğu zamanki adımları tekrar uyguladım. Ama yine olmadı. Neden olmuyor hala anlamıyorum. Bir sorun var ama ne ?

Bence sorun PSU veya anakart kaynaklı

Ekran kartsız çalıştırmayı dene lütfen ve hdd 'yi kontrol eder misin? ekran kartını sökerken bir sorun yapmış olmayasın?
Ekran kartsız da denedim. Maalesef o da olmadı. HDD'yi kontrolden kastın sata kabloları mıdır?

Son karar olarak bilgisayarcıya gideceğim. Son durumları size bildireceğim.

Evet arkadaşlar. 2 saat kadar önce babamla birlikte bilgisayarcıya gittik. Bilgisayarda sorun kalmadı. Sorunun kaynağını sorunca da fazla kurcaladığımı söyledi. Ne yaptığını sorunca da içini boşalttığını söyledi. Aslında pek anlayamadım. Bilgisayarcı tanıdık olduğu için de fazla sorgulamak istemedim. Ücret de almadı. Neticede şu an için bir sorun kalmadı gibi gözüküyor. İlgi ve yardımlarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı