Bilgisayar kapanmıyor

Bilgisayarınız uzun süre açık kalırsa bu olay normal olabilir fakat eğer kısa süre açık kaılıyorsa ve hala bu şekilde devam ediyorsa bilgisayarınız kasa ise arkasındaki güç kablosunu çekin eğer hala devam ederse fan temizliği yapıp termal macununuzu yenileyin ve bilgisayarınızda ağır bir oyun varsa onu silip öyle deneyin.

Bilgisayarınız uzun süre açık kalırsa bu olay normal olabilir fakat eğer kısa süre açık kaılıyorsa ve hala bu şekilde devam ediyorsa bilgisayarınız kasa ise arkasındaki güç kablosunu çekin eğer hala devam ederse fan temizliği yapıp termal macununuzu yenileyin ve bilgisayarınızda ağır bir oyun varsa onu silip öyle deneyin.

Uzun süre açık kalıyor galiba ondan. Termal macunu daha geçen hafta yeniledim.

Aynı sorun bende de var da uzun süre açık kalmasıyla nasıl bir bağlantısı var ? Çünkü bende de uzun süre açık tutunca kapanmamazlık yapıyor. Ayrıca çözümü nedir ?

Aynı sorun bende de var da uzun süre açık kalmasıyla nasıl bir bağlantısı var? Çünkü bende de uzun süre açık tutunca kapanmamazlık yapıyor. Ayrıca çözümü nedir?

Bilgisayar fazla açık kalırsa işlemci ekran kartı vb. ısınır ve kapatınca geç kapanır yaklaşık 4-5 dk sonra falan anca susar bilgisayarınızı 4 5 saatte bir kapatıp 15 dakika dinlendirin sadece onun dışında bir sıkıntı olmaz bir de termal macunlarınıza bakın.

Bilgisayarınızı kapatmadan önce arka planda Steam, Discord vs. açıksa ve eğer benim gibi HDD kullanıyosanız normal bir durum bilgisayarınızı kapatmadan önce açık olan programla kapatmalısınız eğer kapatırsanız bilgisayaranız erken kapanır.
Bilgisayarınız uzun süre açık kalması az da olsa kapanma süresini uzatır.

Bilgisayar fazla açık kalırsa işlemci ekran kartı vb. ısınır ve kapatınca geç kapanır yaklaşık 4-5 dk sonra falan anca susar bilgisayarınızı 4 5 saatte bir kapatıp 15 dakika dinlendirin sadece onun dışında bir sıkıntı olmaz bir de termal macunlarınıza bakın.
4-5 dakikada kapanır diyorsun ancak ben kapatma düğmesine basana kadar açık kalıyor benimki.
Bilgisayarınızı kapatmadan önce arka planda Steam, Discord vs. açıksa ve eğer benim gibi HDD kullanıyosanız normal bir durum bilgisayarınızı kapatmadan önce açık olan programla kapatmalısınız eğer kapatırsanız bilgisayaranız erken kapanır.
Bilgisayarınız uzun süre açık kalması az da olsa kapanma süresini uzatır.
SSD kullanıyorum. Kapanma süresi uzamıyor çünkü ben kapatma tuşuna basana kadar açık kalıyor.

Hızlı başlatma açıksa kapatın. Ek olarak fanlar bir çoklayıcıya mı bağlı?

Hızlı başlatma kapalı zaten en başta denenen yol o oluyor genelde. Hayır değiller. Ayrıca bilmem önemli bir detay mı ama sadece kasanın fanları değil ekran kartının fanları da çalışır durumda kalıyor.

Geri
Yukarı