Bilgisayar kasa temizliği nasıl yapılır?

Ben kendi kullandığım yöntemi tavsiye edeceğim. Fanları ve kasanın 2 kapağını söküp(fanları sökmesenizde olur) balkonda fön makinesinin soğuk tuşuna alıp üfletiyorum. İçerisi tertemiz olduktan sonra nalburada satılan 2 TL'lik yumuşak uçlu boya fırçası ile anakart hariç gördüğüm çoğu tozlu yeri temizliyorum. Daha sonra sonkez soğuk fön tutup bitiriyorum. 2. 2.5 yıldır bu şekilde temizliyorum. Bir problem ve sıkıntı ile karşılaşmadım. Arkadaşın dediği gibi hava spreyleri pahalı. Aynı performansı vermesede fön makinesini soğuk üfletmek yeterli geliyor.

Sizinkisi çok güzelmiş hocam bunu aklımda tutacağım.

@Rosarin yazınca bildirim geldi de ne günlermiş :). Artık kasa temizliğini @oturak'ın yaptığı gibi yapıyorum ama sene de bir :D. Normal hafif toz temizliğ için de kasayı bez ve temiz boya fırçasıyla temizliyorum. Anakartın üzerinden falan da bu boya fırçalarıyla geçiyorum. Ara sıra ön fanların yanında olan ızgaralar çok toz dolunca da süpürge ile ızgaralarda birikenleri alıyorum. Bazen ön fanları çıkartmak ile uğraşmamak için süpürgeyi anakarta vs. asla yakınlaştırmama ya dikkat ederek çok biriken tozları alıyorum.

Gerçi sene de bir önfanlar ve PSU hariç her şeyi söküp isopropil alkol ile temizleyince yeni gibi oluyor :). Tabii yan kısmında ki kablo düzenini falan hiç ellemedim çünkü öyle bir düzen yapmışlar ki bir kere sökersem düzenlemesi bir günümü alır diye hiç ellemiyorum :D. Yazın boş vaktim de belki orayı da hallederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı