Bilgisayar Kasası Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

BloodyQinQ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimi toplayalı 2 ay kadar oldu ama 1 kere bile içini açıp temizlemedim. Laptop kullandım şu zamana kadar ekran kartı vs bileşenler nasıl sökülür nasıl takılır bilmiyorum kırmaktan da korkuyorum biraz. Sizce nasıl bir temizlik yapmalıyım? Kompresörüm yok elektrik süpürgesininde zarar verdiğini duydum. Saç kurutma makinesi ile temizlemeyi düşünüyorum ama soğuk üfleme özelliği yok maalesef zarar verir diye de korkuyorum. Sizce nasıl bir temizlik yapmalıyım?

Technopat pc toplama videolarının hepsini izle ve en az 6 ay geçsin anca tozlanır acele etme. Bu arada pc toplamayı yani parçaların nasıl takıldığını öğrenirsin.

Yeni topladığın için hemen tozlanmaz. Daha uzun süre gider. Rehberleri izlemeni öneririm. Söküp takmayı öğrenirsin. Süpürge kullanırsın bir sorun olmaz.

Iyi akşamlar arkadaslar yaklaşık 3 senedir asus tytan g30 kullaniyorum ve hic açılmadı için ne yapmaliyim temizlik konusunda hiçbir bilgim yok teşekkürler şimdiden

Kasamı çok sık söküp bişeyleri değiştiririm, ve her söktüğümde tozunu almadan kapatmam. Ben genelde traş fırçası kullanıyorum. İçerideki donanımların tozunu almada çok işe yarıyor. Fırçayla tozu kaldırıyorum ve süpürgeye çektiriyorum.

Süpürge ve saç kurutma makinesi statik yaratabilir. 50 TL'ye kompresörler var. Yalnız ekran kartına tutarken fanlarını elinizle tutun. O hızla kontrolsüz dönmesi yörüngesini oynatabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı