Bilgisayar kasam için RGB LED şerit önerisi

Kayrotti

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımın görünüş estetiğini güzelleştirmek için kasamın iç kısmına şerit RGB LED yapmak istiyorum. Anakartım MSI B450 Tomahawk ve bilgisayar kasam Cooler Master Masterbox MB511. Hangi şerit RGB LED markasını ve modelini kullanabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu ürünü kullanıyorum. Gayette hoşuma gidiyor.

Corsair veya Nzxt almanı tavsiye ederim. Ucuz ürünlere güvenemedim bu konuda. Genellikle direk anakart bağlantılı, kumandalı vs oluyor. Söylediğim markaların kendi kutuları var ve yazılım üzerinden çok geniş bir kişiselleştirme imkanı var. Ayrıca aynı marka fanların olursa ledler ve fanlar senkronize daha güzel olur.
Bu arada aynı anakart ve MB520 RGB kasa kullanıyorum ben de.

Bu ürünü kullanıyorum. Gayette hoşuma gidiyor.
Ürün güzel gözüküyor ama fan ihtiyacım yok kasanın stok fanları zaten rgb sadece şerit lazım.

Corsair veya Nzxt almanı tavsiye ederim. Ucuz ürünlere güvenemedim bu konuda. Genellikle direk anakart bağlantılı, kumandalı vs oluyor. Söylediğim markaların kendi kutuları var ve yazılım üzerinden çok geniş bir kişiselleştirme imkanı var. Ayrıca aynı marka fanların olursa ledler ve fanlar senkronize daha güzel olur.
Bu arada aynı anakart ve MB520 RGB kasa kullanıyorum ben de.
Söylediğiniz iki marka için herhangi bir model öneriniz var mı ?
https://www.technopat.net/sosyal/konu/cooler-master-masterbox-mb511-80-650w-alinir-mi.761466/

Ürün güzel gözüküyor ama fan ihtiyacım yok kasanın stok fanları zaten rgb sadece şerit lazım.

Söylediğiniz iki marka için herhangi bir model öneriniz var mı ?
Cooler Master Masterbox MB511 80+ 650W Alınır mı? - Technopat Sosyal

Ben Nzxt olanı kullanıyorum. Hue+ kutu ve 4 adet şerit ile geliyor. Aynı kontrolcüye Nzxt fanları da bağlanabiliyor. CS GO oynuyorsan eğer oyunla senkronize oluyor. Vurulmaya başlayınca, flash yiyince falan renkler değişiyor. Ya da müzikle, sesle vs senkronize edebilirsin. Bunun dışında bir sürü sabit yada hareketli animasyonları var CAM yazılımı ile.

phanteks neon led şeritler de güzel
ama risk alıp modifyemalzemecisi n11 mağazası üzerinden custom 5v adreslenebilir şerit yaptırdım sorunsuz kullanıyorum ledler ve malzeme çok kaliteli çıktı

Hiç abartmanıza boş yere yüksek paralar vermenize gerek yok. Yukarıya bir bakıyorum aman aman 500TL'ler havada uçuşuyor, alt tarafı kasa aydınlanacak ya.

Gidin mahallenizdeki bir elektrikçiden alın istediğiniz renk, tutsa tutsa 10-15TL tutsun. PSU'ya bağlarsınız bitti gitti. Bu şekilde kullanıyorum yaklaşık 6 senedir mis gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı