Bilgisayar kasası masa altında ısınır mı?

deLoreaN

Hectopat
Arkadaşlar ben kendime yaklaşık 6-7 ay önce yeni bir sistem dizdim. Kasayi hem güzel dursun hem de iyi hava alsın diye masaüstüne koydum fakat masa küçük olduğu için yan koymak zorunda kaldım. Masa küçük olduğu için kablo karışıklığı çok oldu; klavye, mouse, monitör, hoparlör vb. derken masada kitap koyacak yer kalmadı. Ders çalışacak kitap defter koyacak yer kalmadı resmen. Sizce masayı al tarafa alsam sıcaklık değerleri ne kadar yükselir?

Soğuk hava ağır, sıcak hava hafiftir. Kışın bence pek sorun yasamazsın inanılmaz derece de dar bir yer değilse olumlu etkisi bile olabilir :)

Masa ile duvar arasında yeterli mesafe olursa, kasa direkt halının üstüne değil de düz bir zeminin üstüne konulursa, kasanın çevresinde kablo kalabalığı olmazsa sıcaklık değerleriniz önemli ölçüde artmayacaktır. Mümkün olduğunca kasanın hava alabileceği yerleri temiz tutun yeterli.
Ayrıca toz filtrelerini daha sık temizleyin.

Ön ve arka tarafında yeterli boşluk var ise sıkıntı olmaz. Ön taraftaki fanlar soğuk havayı içeri çeker. Arka fanlar sıcak havayı tahliye eder. Her iki taraf için boşluk olmalı.

Arkadaşlar ben kendime yaklaşık 6-7 ay önce yeni bir sistem dizdim. Kasayi hem güzel dursun hem de iyi hava alsın diye masaüstüne koydum fakat masa küçük olduğu için yan koymak zorunda kaldım. Masa küçük olduğu için kablo karışıklığı çok oldu; klavye, mouse, monitör, hoparlör vb. derken masada kitap koyacak yer kalmadı. Ders çalışacak kitap defter koyacak yer kalmadı resmen. Sizce masayı al tarafa alsam sıcaklık değerleri ne kadar yükselir?

Benim hep masa altı ısı iyi 3-2 derece fark eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı