Bilgisayar kasası nasıl temizlenir?

icardisever1

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5 12400F, Ekran kartı: ASUS RTX 3060 OC 12GB GDDR6, RAM: GSKILL 8x2 GB DDR4 3600MHz CL18, Anakart: ASUS PRIME H610M-K D4, SSD: Crucial 500GB, Ekran: ASUS 27" 165Hz
Meslek
Öğrenci
Sistemi 2023 Ocak'ta topladım, o günden beri hiç temizlemedim ve şu an fanlarım çok tozlu. YouTube'dan birkaç temizlik videosu izledim lakin beceremeyeceğimi anladım. Sizce ne yapmalıyım? Sistemi Vatan'dan topladım acaba götürsem temizlerler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi 2023 Ocak'ta topladım, o günden beri hiç temizlemedim ve şu an fanlarım çok tozlu. YouTube'dan birkaç temizlik videosu izledim lakin beceremeyeceğimi anladım. Sizce ne yapmalıyım? Sistemi Vatan'dan topladım acaba götürsem temizlerler mi?
Hocam muhtemelen Vatan ilgilenecektir bilgisayarla, eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız götürmeniz en iyisi olacaktır.

Dayı ben kasayı balkona götürüyorum fön makinesinin soğuk ayarıyla yelliyorum kıyamet toz çıkıyor bir de minik tozları bezle çekiyorum.

Fan temizlemek baya basit. Eğer kasaya zarar vermekten korkuyorsanız en basitinden bir kulak çöpüyle ya da kısa bir çubuğa bağlanmış ıslak mendille bile yapabilirsiniz. Sadece süpürge falan kullanırsanız fanların dönmemesine dikkat edin yeter.

Bilginiz yoksa hassas parçalara zarar verebilirsiniz ve bilgisayarınız açılmayabilir onun için hiç uğraşmayın ya bilen birine temizletin ya da Vatan Bilgisayar'a götürüp temizletebilirsiniz.

Hocam muhtemelen Vatan ilgilenecektir bilgisayarla, eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız götürmeniz en iyisi olacaktır.
Öyle yapacağım muhtemelen.

Hepinize ilginiz için teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Öyle yapacağım muhtemelen.

Eğer eliniz biraz yatkınsa hocam ilk olarak ekran kartınızı çıkartın, kablolamaları unutmamak için fotoğraf çekebilirsiniz genelde hepsinin üstünde yazar girişleri, anakartın vidalarını sökün soğutucunuz var ise soğutucuyu çıkartıp termal macunu yenileyin soğutucuyu tekrar takın fanlar için kasadan kasaya değişiyor hocam genelde ön panel çıkıyor yerinden o şekilde fanları söküp temizleyebilirsiniz kasayı iskelet haline getirin ve fırça, bez, hava yardımı ile temizleyin bir sorun olmayacaktır.

Eğer eliniz biraz yatkınsa hocam ilk olarak ekran kartınızı çıkartın, kablolamaları unutmamak için fotoğraf çekebilirsiniz genelde hepsinin üstünde yazar girişleri, anakartın vidalarını sökün soğutucunuz var ise soğutucuyu çıkartıp termal macunu yenileyin soğutucuyu tekrar takın fanlar için kasadan kasaya değişiyor hocam genelde ön panel çıkıyor yerinden o şekilde fanları söküp temizleyebilirsiniz kasayı iskelet haline getirin ve fırça, bez, hava yardımı ile temizleyin bir sorun olmayacaktır.
Elim hiç ama hiç yatkın değil, yaparsam yüksek ihtimal sisteme zarar vereceğimi düşünüyorum. O yüzden bir Vatan'a gideceğim, yine de tavsiyeniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı