Bilgisayar kasası yere düşünce bir şey olur mu?

d4irea

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar kasasi yere dustu, bir şey olur mu? Koltuktan dustu. Oyun falan oynadim neredeyse ayni FPS degerlerini aldim. Kapatirken biraz kastigini fark ettim. Bir şey olur mu?

HDD bulunuyor ise HDD'de hasarlı sektör oluşmuş olma ihtimali var. HD Tune yazılımı ile hasarlı sektörleri taramanızı tavsiye ederim.
"Error scan" kısmından hasarlı sektör taraması yapabilirsiniz. En doğru sonuçları elde edebilmek için "Quick scan" tiki işaretli olmadan tarama yapınız. Bu taramanın diskin boyutu ve hızına göre 1 saatten fazla sürebileceğini belirtmek isterim.

Bilgisayar kasasi yere dustu, bir şey olur mu? Koltuktan dustu. Oyun falan oynadim neredeyse ayni FPS degerlerini aldim. Kapatirken biraz kastigini fark ettim. Bir şey olur mu?

Benim 6 yıl once falan babam kasayı rafların üzerine koymus tuşuna basmak icin sandalyeye cıkmistim kasa kafama rafla berber devrilmişti hiçbir şey olmamışti.

@Shinya Kogami hocamın dediği gibi düştüğünde hasar görmesi daha olası olan iki parça var, HDD ve GPU. Diğer parçaların zarar görme ihtimali düşük. Ekran kartı ve slot kısmını kontrol et, herhangi bir yamulma yoksa ve oyunlarda vs. sıkıntı çıkarmıyorsa GPU'da sorun yoktur. Hasar görmesi en muhtemel parça HDD. HD Tune ile taratın.

Ben tutup fırlatmıştım bayağı sert bir şekilde sadece Power tuşu kırılmıştı onu da 200-300 TL arası yaptırmıştım başkada bir şey olmadı.

@Shinya Kogami hocamın dediği gibi düştüğünde hasar görmesi daha olası olan iki parça var, HDD ve GPU. Diğer parçaların zarar görme ihtimali düşük. Ekran kartı ve slot kısmını kontrol et, herhangi bir yamulma yoksa ve oyunlarda vs. sıkıntı çıkarmıyorsa GPU'da sorun yoktur. Hasar görmesi en muhtemel parça HDD. HD Tune ile taratın.

Hocam ben kasanin ozelliklerine baktim DDR4 diyor HDD ile ayni sey midir?

Yere düştüğünde nispeten daha kolay zarar görmesi muhtemel 2 parça var. GPU ve varsa HDD. GPU anakarta yük bindirirse düşünce anakart üzerinde hasara sebep olabilir. Gözle görülen bir hasar yoksa sorun olmayabilir. Çünkü oyun vs oynamışsınız fark yok diyorsunuz.

Hocam bir de kutunun icindeydi battaniyeye sarili iple bagliydi haliya dustu cok bir şey olacağıni dusunmuyorum ama.

İllaki olmuştur.

Hocam battaniyeye sarili iple bagli kutunun icindeydi bir de haliya dustu bence olduysada az olmustur.

HDD bulunuyor ise HDD'de hasarlı sektör oluşmuş olma ihtimali var. HD Tune yazılımı ile hasarlı sektörleri taramanızı tavsiye ederim.
"Error scan" kısmından hasarlı sektör taraması yapabilirsiniz. En doğru sonuçları elde edebilmek için "quick scan" tiki işaretli olmadan tarama yapınız. Bu taramanın diskin boyutu ve hızına göre 1 saatten fazla sürebileceğini belirtmek isterim.

Hocam DDR4 diyor o HDD mi oluyor.

Hocam ben kasanin ozelliklerine baktim DDR4 diyor HDD ile ayni şey midir?

Hocam bir de kutunun icindeydi battaniyeye sarili iple bagliydi haliya dustu cok bir şey olacağıni dusunmuyorum ama.

Hocam battaniyeye sarili iple bagli kutunun icindeydi bir de haliya dustu bence olduysada az olmustur.

Hocam DDR4 diyor o HDD mi oluyor.

DDR4 bellek türü. Yani RAM. HDD depolama birimi metal bir disk. Örnek olarak atayım sana ama bunu bilmemen de garip. Onun dışında ilk yazan arkadaşa katılıyorum. Onun haricinde zaten kasa da bir şey yoksa bir sıkıntı yoktur.

Geri
Yukarı