Bilgisayar kasası yolculukta nasıl muhafaza edilmeli?

Berkay058

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık olarak 1 saat sürecek bir araba yolculuğunda bilgisayar kasası ve monitörü nasıl muhafaza etmeliyim? Ekran kartını ve HDD'yi çıkarmam gerekiyor mu? Açıkçası ekran kartını çıkarmaktan çekiniyorum dersem yalan olmaz. Çıkarırken veya takarken statik elektrik vs. yüzünden zarar gelir diye korkuyorum. Kartın altına onu destekleyecek şeyler koysam sıkıntı çıkarır mı?

Merhaba. Yaklaşık olarak 1 saat sürecek bir araba yolculuğunda bilgisayar kasası ve monitörü nasıl muhafaza etmeliyim? Ekran kartını ve HDD'yi çıkarmam gerekiyor mu? Açıkçası ekran kartını çıkarmaktan çekiniyorum dersem yalan olmaz. Çıkarırken veya takarken statik elektrik vs. yüzünden zarar gelir diye korkuyorum. Kartın altına onu destekleyecek şeyler koysam sıkıntı çıkarır mı?
Hdd yi kesinlikle çıkart ekran kartınıda sök zarar görebilecrk hassas parçalar

Ekran kartı bir bilgisayarda çıkarması en kolay parçadır. Kasanın gücünü kestikten sonra güç tuşuna basılı tutup statik elektriği boşaltabilirsiniz.

Münkünse statik poşete patpatlı naylon ile sar

Yeni konular

Geri
Yukarı