Bilgisayar kasasından duman çıktı

trkaltnts

Hectopat
Bilgisayar açıkken benim oğlan kasayı devirdi. Kasadan duman çıktı kapandı biraz bekledim. Tekrar açtım ama sadece BIOS ekranı geliyor Windows'a bağlanmıyor sürekli ayarları değiştiriyorum. Defayla aliyorum yine de BIOS ekranından başka bir şeye girmiyor parçalarsan birisine zarar mı geldi? Bilgisi olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi PSU'ya zarar gelmiş olamaz çünkü bilgisayar açıliyor. Ekran kartı anakart falan desem BIOS da açıliyor sıkıntı bence HDD veya SSD'nin zarar görmesi diye düşünüyorum. Tek mantıklı açıklama bu başka bir HDD ile deneyin derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'da sıkıntı olsa sistem açılmaz; Harddisk'de duman zaten olmaz;

Ama anakartın, ekran kartının güç besleme elemanları cortlamış olabilir. Anakarta daha yakından bak. Patlayan bobin vs var mı diye, yoksa ekran kartını sök, bak.

PSU'da sıkıntı olsa sistem açılmaz; Harddisk'de duman zaten olmaz;

Ama anakartın, ekran kartının güç besleme elemanları cortlamış olabilir. Anakarta daha yakından bak. Patlayan bobin vs var mı diye, yoksa ekran kartını sök, bak.
Açılabiliyor. Bir kac sene once bilgisayardan dit sesi geliyor ve donuyordu fakat acilabiliyordu pc. Sonra psu degisince cozuldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı