Bilgisayar kasasından garip gelen ses nedir?

Cthulhussy

Centipat
Arkadaşlar kasadan garip bir ses geliyor şu şekilde.
Sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kasadan garip bir ses geliyor şu şekilde.
Sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Egzoz fanı elinizle durdurunca ses geliyormu?

Ekran kartınının fanlarına aşağıdaki ince kablolardan biri değiyor olabilir. Ya da fanlardan birinin mili hasar görmüştür dolayısıyla dönerken etrafına sürtüyordur. Tüm fanları tek tek elinizle durdurup sesin nerden geldiğini anlamaya çalışın. Kasanın altında kablo varsa güç kaynağının fanına sürtmediğine dikkat edin.

Şu an tekrar açtım bilgisayarı bu sefer de ses gitti ama yine de açıp bir kontrol edeceğim.
İlk açtığınızda gidiyorsa ekran kartından olma ihtimali yüksek. Çünkü ekran kartı fanları ekran kartı kullanılmadıkça (zero RPM olan kartlarda) çalışmaz. Bi stres testi ya da oyun açıp ekran kartı fanlarını kontrol edin.

Ekran kartınının fanlarına aşağıdaki ince kablolardan biri değiyor olabilir. Ya da fanlardan birinin mili hasar görmüştür dolayısıyla dönerken etrafına sürtüyordur. Tüm fanları tek tek elinizle durdurup sesin nerden geldiğini anlamaya çalışın. Kasanın altında kablo varsa güç kaynağının fanına sürtmediğine dikkat edin.

İlk açtığınızda gidiyorsa ekran kartından olma ihtimali yüksek. Çünkü ekran kartı fanları ekran kartı kullanılmadıkça (zero RPM olan kartlarda) çalışmaz. Bi stres testi ya da oyun açıp ekran kartı fanlarını kontrol edin.
Hocam kasayı açtım detaylı temizlik yaptım, kablolar fana temas etmiyor kontrol ettim fakat ses hala geliyor.

Geri
Yukarı