Bilgisayar kasmaya başladı

FrFaruk

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bugün sabah oyun oynamak için Far Cry 5 oyununa girdim. 1 saat falan oynadıktan sonra oyunu kapattım ve PC aniden acayip kasmaya ve donmaya başladı. Bende PC'yi dinlendireyim, 2 saat sonra falan tekrar açarım dedim. Üstünden 2 saat geçti. PC'yi tekrardan açtım. Roblox oynamaya karar verdim. Roblox'ta herhangi bir oyuna girdim. Aldığım FPS 5'ti. Sadece Roblox'ta mı oluyor diye diğer oyunlarıma da girip baktım (Bannelord, WWE 2022, GTA 5, Minecraft) ama onlarda da aynı FPS'i aldım. Far Cry 5'i oynadıktan sonra bu hale geldi. Keşke oynamasaydım. Arkadaşlar çözümü var mıdır? Yardımcı olun.

Daha öncedende indirmiştim yanlış bir siteden indirdiğimi düşünmüyorum.

Acaba bir şey oldu da NVIDIA/AMD ekran kartını mı kullanmıyor? Bir kontrol et. Nasıl yapacağını biliyorsundur. En kötü format falan atarsın.

Bir de laptop kullanıyorsan fiş takılı mı bir kontrol et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba bir şey oldu da NVIDIA/AMD ekran kartını mı kullanmıyor? Bir kontrol et. Nasıl yapacağını biliyorsundur. En kötü format falan atarsın.

Kontrol ederim.

Kontrol ettim, kullanıyor gözüküyor. Galiba virüs.

Kontrol ederim.

Kontrol ettim kullanıyor gözüküyor galiba virüs.

Şimdi aklıma geldi de, benim eski laptopun adaptörü bozulmuştu, yenisini satın aldım. O da çakma mıydı yoksa uyumsuz muydu bilmiyorum, ama işlemcinin %32'den fazlasını kullandırmıyordu. Görev Yöneticisi'nden bak bir %32'den fazla kullanıyor mu?

Eğer kullanmıyorsa: Uyku moduna al laptopu, sonra aç düzeliyor.
Ama sadece laptoplarda oluyor bu PC ise olmaz sanırım ama dene istersen.

Bu arada bende yakın zamanda cracklı far cry 5 indirmiştim, sıkıntı olmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı