Bilgisayar kendi kendine internette dolaşıyor

Hilal77p

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Google'a girip farklı farklı sitelere giriyor, ekrana random şeyklinde isimler gelıyor. Mesela edmvdsjvd, DLL calısmayı durdurdu vesaire, ekrana mavi bir indirme seyi gelıyor. İndirdigim en son şey GTA araba modu. Ha bire kurmaya calısıyor, sildim ama...

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde Windows 10 ve 11'e virüs bulaşması çok zor ihtimal, bulaşma nedenlerinden biri kırık oyun indirmeye çalışıp başka bir uygalama yüklenmesi ve bunun yüklenmesi için kullanıcının AV devre dışı bırakması ya da crack içine gömülü trojenden kaynaklı. Dikkatsizliğin daniskası, sonra da yok efenim neymiş Microsoft Defender uyuyor.

ESET tek seferlik taramyı indirip tarayıp sonucu paylaşır mısın çok merak ettim zombi bilgisayarına hangi virüs bulaşmış. :D

Konuyu hemen formatcılar basmış. Kaspersky ve MalwareBytes ile tarama yapın. Işe yaramazsa ESET, Norton, HitmanPro ile tarama yapın. Hemen formata gerek yok bunlar işe yaramazsa sistem geri yükleme yapabilirsiniz. O da olmazsa artık bir format gerekir bence.

Konuyu hemen formatcılar basmış. Kaspersky ve MalwareBytes ile tarama yapın. Işe yaramazsa ESET, Norton, HitmanPro ile tarama yapın. Hemen formata gerek yok bunlar işe yaramazsa sistem geri yükleme yapabilirsiniz. O da olmazsa artık bir format gerekir bence.
Hocam AV kalmadı, hızınız 240 Mph. İçine girip bide ben tarayayım olmadı.

Arkadaşlar, boyle bir şey cıktı. Bu ne?

Dosya Ekleri

• trojan yazıyor.PNG
    trojan yazıyor.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Zararlı yazılım bulmuş, temizleyin. Sorun devam ederse farklı Anti-Malwareler ile tarama yapmayı(ya da Aktif Koruma kalkanı zararlıyı tespit edebilir) deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı