Çözüldü Bilgisayar kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım kendi kendine kapanıyordu, bunu birkaç kez yaptı. Çalıştığım için uğraşmak istemedim. Dün sabah birden kapandı bir daha açılmadı. Güç düğmesine bastığımda güç kayNağının röle çalışma sesini duyuyordum ama bilgisayarda tık yoktu. Bu yüzden ilk başta güç kaynağından şüphelendim. Elimde bir güç kaynağı daha vardı onu kullandım. Şimdi de bilgisayar açılıyor fakat görüntü gelmiyor. HDMI ile televizyona bağladım bir kere görüntü geldi bir daha gelmedi. Eski güç kaynağımı başka bir bilgisayarda denedim çalışıyor. Ayrıca açılmayan bilgisayarıma 3060 Ti ekran kartı vardı elimde onu denedim yine çalışmadı. Bozulan parça ne olabilir ilk nereden başlamalıyım? Elimde neredeyse her şeyin yedeği mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım kendi kendine kapanıyordu, bunu birkaç kez yaptı. Çalıştığım için uğraşmak istemedim. Dün sabah birden kapandı bir daha açılmadı. Güç düğmesine bastığımda güç kaynağının röle çalışma sesini duyuyordum ama bilgisayarda tık yoktu. Bu yüzden ilk başta güç kaynağından şüphelendim. Elimde bir güç kaynağı daha vardı onu kullandım. Şimdi de bilgisayar açılıyor fakat görüntü gelmiyor. HDMI ile televizyona bağladım bir kere görüntü geldi bir daha gelmedi. Eski güç kaynağımı başka bir bilgisayarda denedim çalışıyor gibi görünüyor. Bozulan parça ne olabilir ilk nereden başlamalıyım? Elimde neredeyse her şeyin yedeği mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kasanın tozlarını alın ve BIOS pilini çıkartıp 5 dakika bekleyin bu esnada RAM'larin yerini değiştirin.

Son düzenleme:
Problemin RAM'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Teker teker RAM'leri deneyebilir misiniz?

Hocam teşekkür ederim. İşlemciden kaynaklıymış.

İşlemci sıcaklık değerlerini kontrol edin eğer fazla ısınıyorsa kendi kendini kapatır.
Hocam yapıyosunuz bu işi. İşlemciden kaynaklıymış evde termal macun arıyorum 1 saattir deli gibi.

Geri
Yukarı