Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

lYunus

Centipat
Ben birkaç gün önce bilgisayarımı Microsoft'un sitesinden Windows 7 bilgisayarımı Windows 10'a yükselttim.
İlk 2 gün problem yoktu daha sonra bilgisayar kendi kendine kapanmaya başladı. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Windows 7 iken böyle bir problem yoktu.

Bide şöyle birşey var. Bu sadece oyun oynarken oynuyor düşük sistem isteyenlerde değil yüksek sistem isteyen oyunlarda kapanıyor. Örneğin Rainbow Six Siege veya GTA 5.

Windows 10 bir donanım değildir. Windows 10 bir yazılımdır ve ben bugüne kadar işletim sisteminin virüs hariç kendi kendine kapandığını görmedim. Kapanan eğer bilgisayarınız ise özelliklerini belirtin.

• Eğer kapanma bir elektrik kesintisi gibi oluyorsa sorun kalitesiz güç kaynağı ya da aşırı ısınan işlemcidir.
  • Eğer kapanma sadece ekranın gitmesi ama kasanın çalışmaya devam etmesi şeklinde ise bu genelde arızalı ekran kartına işaret eder.

Ben donanım olduğunu söylemedim yanlış anladınız. Donanımsal dediğim ekran kartı gibi parçaların sıkıntısı olmadığından bahsettim ısıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum şuan. Bu arada güç kaynağı yada işlemciden kaynaklı sanırsam dediğiniz gibi.
Kasa kapalı bir yerdeydi biraz öne çektim ve ekran kartını güncelledim şuan bir problem yok gibi 2-3 gündür kapanmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı