Bilgisayar kendi kendine masaüstüne dönüyor ve fare hareket ediyor

TheOjnan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4gb
SSD veya HDD modeli
120gb
Ekran kartı
Uhd600
İşlemci
N4000
Bilgisayarı bugün açtığımda böyle bir şeyle karşılaştım. Video izliyordum birdenbire masaüstüne attı ve bu birkaç kez oldu. Sonra bilgisayarı kapatacağım zaman fare kendi kendine bir yerlere gitmeye başladı sizce sorun ne ve formata gerek var mı?

Bilgisayarı bugün açtığımda böyle bir şeyle karşılaştım. Video izliyordum birdenbire masaüstüne attı ve bu birkaç kez oldu. Sonra bilgisayarı kapatacağım zaman fare kendi kendine bir yerlere gitmeye başladı sizce sorun ne ve formata gerek var mı?
Windows güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımları açık mı?
Geçtiğimiz günlerde hiç crack, hile veya güvensiz bir siteye girip bir şeyler indirdiniz mi? Veya hiç garip uzantılı bir linke siteye girdiniz mi?

Windows Defender açık ve 1 tane crack oyun indirmiştim ancak arkadaşım da indirmişti onda olmamıştı acaba yeni mi eklediler virüsü?

Malwarebytes ve Kaspersky ile zararlı taraması yapın. Kaspersky ile tam tarama yapmayı unutmayın ayrıca.

Windows Defender açık ve 1 tane crack oyun indirmiştim ancak arkadaşım da indirmişti onda olmamıştı acaba yeni mi eklediler virüsü?
Crackli oyun indirirken oyunda olmasa bile ara reklam sitelerinden dahi virüs bulaşabiliyor, tarama yapın. Büyük ihtimalle RAT dediğimiz saldırı tipine maruz kalmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı