Çözüldü Bilgisayar kendi kendine rastgele kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cleax

Hectopat
RAM
12
SSD veya HDD modeli
128 gb ssd
Ekran kartı
rx 460
Anakart
p7h55-m
İşlemci
xeon x3440
Isıdan kaynaklı değil, sıcaklık değerlerine bakın demeyin.

P7H55M anakart X3440 işlemci 12 GB RAM 500W +80 (markasız PSU) RX 460 bir sisteme sahibim.

Anakartın 4 RAM slotundan 1 slotunu RAM'i tam oturtmadan çalıştırdığım için yaktım.

Sorum şu arkadaşlar, sistem bazen hiç kapanmadan 10 saat 12 saat çalışıyor. Bazen açılırken bile kapanıyor. Çok random şekillerde kapanıyor. Macunları vs yeni değiştirdim bütün bakımlarını yaptım. Sistemi 2.el olarak parça parça yeni topladım. Sadece PSU ve kasa sıfır.

Yardımlarınızı bekliyorum iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni aldığım PSU'yu iade edip yeni kaliteli bir tane alacağım. Test ettikten sonra güncellerim.

Konu hala güncel maalesef yeni aldığım PSU ile denedim tekrardan rastgele şekilde kapanıyor bilgisayar.

Olay geçmişine baktığım zaman 41 Kernel Power hatası aldığımı gördüm.
Ekran kartı olarak AMD Sapphire RX460 kullanıyorum. Ekran kartından kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Konu hala güncel maalesef yeni aldığım PSU ile denedim tekrardan rastgele şekilde kapanıyor bilgisayar.

Ekran kartı olarak AMD Sapphire RX460 kullanıyorum. Ekran kartından kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Sorunu çözdüm(4 gündür bir sıkıntı olmadan kullanıyorum bilgisayarı) arkadaşlar birçok işlem yaptım hangisinden dolayı çözüldü bilmiyorum ama yaptığım işlemleri aşağıya yazacağım.

1-PSU değişikliği yaptım.
2-RAM'lerin yerlerini değiştirdim.
3-bilgisayar her açıldığında CMD ile SFC /scannow bu komutu çalıştırıyorum.
4-bilgisayar her kapandığında Power Switch'ini kapatıyorum.
5-AMD ayarlarından fan çalışma yüzdelerini değiştirdim.

Hangisi işe yaradı emin olmadığım için hepsini yazdım umarım aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olur.
Yeni aldığım PSU'yu iade edip yeni kaliteli bir tane alacağım. Test ettikten sonra güncellerim.

Sorunu çözdüm(4 gündür bir sıkıntı olmadan kullanıyorum bilgisayarı) arkadaşlar birçok işlem yaptım hangisinden dolayı çözüldü bilmiyorum ama yaptığım işlemleri aşağıya yazacağım.

1-PSU değişikliği yaptım.
2-RAM'lerin yerlerini değiştirdim.
3-bilgisayar her açıldığında CMD ile SFC /scannow bu komutu çalıştırıyorum.
4-bilgisayar her kapandığında Power Switch'ini kapatıyorum.
5-AMD ayarlarından fan çalışma yüzdelerini değiştirdim.

Hangisi işe yaradı emin olmadığım için hepsini yazdım umarım aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olur.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı