Çözüldü Bilgisayar Kendi Kendini Resetleyip Duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheTurk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayardan anlamam bilgisayar sürekli kendi kendini Windows ekranı gelmeden resetleyip duruyor. Neden olabilir?

Not : Bilgisayar hard diski okuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu anda onarım moduna aldık umarım düzelir. Dün Windows Update yaptıktan sonra sapıtmış yanı Windows Update'den sonra olan olmuş.
-Bilgisayarda ki ısınmalar,
-Ramlerin arızalanması,
-Bios pilinizin bitmesine bağlı olarak Harddisk okuma yöntemindeki değişiklik (ide veya ahci) ayarlarındaki değişme,
-İşletim sistemine virüs girmesi.
Bu sorunları araştırmanızı tavsiye ederim.

Teknik servise falan götürebilme ihtimalin var mı? Sorunu öğrenirsin ve kendin yapabilirsin. Eğer yapamazsan bize de sorabilirsin.
Acil işim olmasa bu kadar uğraşmaz idim ama çok acil lazım ondan dolayı götüremem.

-Bilgisayarda ki ısınmalar,
-Ramlerin arızalanması,
-Bios pilinizin bitmesine bağlı olarak Harddisk okuma yöntemindeki değişiklik (ide veya ahci) ayarlarındaki değişme,
-İşletim sistemine virüs girmesi.
Bu sorunları araştırmanızı tavsiye ederim.

Isınma seviyesi normal.
Ram'ler sağlam.
IDE ve AHCI ne onu açıklarsanız.
Vİrus yok eminim.

Tavsiyem kendinize bir usb veya cd dvd gibi bir şeyin içine bilgisayara uygun windows u yazın. Sonra açılıştı esc veya f11 f12 de olabilir. Boot ekranını açın ordan flash beleğinizi seçiniz. Sonra temiz kurulum yaparak format atınız.

AHCİ "Advanced Host Controller Interface" en gelişmiş disk iletişim standardıdır. Bu ayarı bulup İDE yi AHCİ veya AHCI yı İDE ye çeviriniz.

Recep Baltaş`tan alıntıdır tanım.

Tavsiyem kendinize bir USB veya CD DVD gibi bir şeyin içine bilgisayara uygun Windows'u yazın sonra açılıştı ESC veya F11 F12 de olabilir boot ekranını açın oradan flash beleğinizi seçiniz sonra temiz kurulum yaparak format atınız.

CD'yi okumuyor okuyor da açmak için tuşa bastığında komutu yok sayıyor.

AHCI "Advanced host Controller ınterface" en gelişmiş disk iletişim standardıdır. Bu ayarı bulup IDE'yi AHCI veya AHCI'yı IDE'ye çeviriniz.

Recep Baltaş'tan alıntıdır tanım.

Herhangi bir ayarda değişme yok çünkü BIOS pili bitmemiş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı