Bilgisayar kendi kendini sürekli resetliyor

Murat B3ntee

Hectopat
Merhaba,

Bilgisayarıma 1 ay kadar önce yeni ekran kartı ve PSU aldım. Eski sistemimin üstüne kurdurdum fakat son 1 haftadır günde 3 4 sefer olmak üzere kendi kendine reset atıyor. Ne olduğunu anlayamıyorum. Sadece oyun oynarken yaşanıyor. Hata kodları aşağıda:

Hata 1:
A fatal hardware error has occurred.

Reported by component: Processor Core
Error Source: MACHINE_CHECK_EXCEPTION
Error Type: Cache Hierarchy Error
Processor APIC ID: 6

Hata 2:
The AMDRyzenMasterDriverV22 service failed to start due to the following error:
The System cannot find the file specified.

Son düzenleyen: Moderatör:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services bölümüne gidip AMDRyzenMasterDriver ile başlayan girdileri bulun. Orada hangi sürümler görünüyor bakabilir misiniz?

İlk hata ile ilgili ise PSU ve işlemci kusuru olabilir ki net bir şey diyemem. BIOS güncelleme yapıldı mı?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services bölümüne gidip AMDRyzenMasterDriver ile başlayan girdileri bulun. Orada hangi sürümler görünüyor bakabilir misiniz?

İlk hata ile ilgili ise PSU ve işlemci kusuru olabilir ki net bir şey diyemem. BIOS güncelleme yapıldı mı?
Kendim yapmadım bilgisayarcıdan toplatmıştım parçalarını yaptığını söylemişti o dediğiniz dizinde de sadece v22 olarak var

Kendim yapmadım bilgisayarcıdan toplatmıştım parçalarını yaptığını söylemişti o dediğiniz dizinde de sadece v22 olarak var
Ryzen master programı da bilgisayarımda yok şu anda ya benim düşündüğüm şey işlemcimi bu dediğim parçalarımı almadan 1 ay önce aldım birkaç pinini yamultmuştum bilgisayrcıdan düzelttirip kullanıyordum hiçbir sorun yoktu yeni sisteme geçince oldu ama anakart sabit kaldı sadece işlemci soğutucusu değişti o süreçte işlemcimin zarar görmüş olmasından korkuyorum halihazırda tamir görmüştü zaten işlemci. Öte yandan bilgisayarı bu sisteme geçirirken format falan atmadım attırmadım direkt eski haliyle kullandım herşeyini bunun bir sebep olabilme ihtimali var mıdır format denesem mi diyorum teşekkür ediyorum cevabınız için

Format ile alakası olacağını sanmıyorum. Donanım olarak işlemci ve PSU şüphem vardı ama şimdi CPU yani işlemci tarafında şüphem güç kazandı.

Kayıt defterinden o çıktıyı isteme sebebim ise AMD Master sürücüleri kaldırırken kayıt defterindeki o kaydı silemediği için veya önceki versiyon kayıtları orada yığılı kaldığı için sıkıntı yapıyordu.

Format ile alakası olacağını sanmıyorum. Donanım olarak işlemci ve PSU şüphem vardı ama şimdi CPU yani işlemci tarafında şüphem güç kazandı.

Kayıt defterinden o çıktıyı isteme sebebim ise AMD Master sürücüleri kaldırırken kayıt defterindeki o kaydı silemediği için veya önceki versiyon kayıtları orada yığılı kaldığı için sıkıntı yapıyordu.
Cevabınız için teşekkür ediyorum, sizce işlemcinin daha garantisi var değişim uygulanır mı çünkü kendim montaj yapmaya kalkarken birkaç pini yamultmuştum tamir ettirip yeni anakartla kullanmıştım. Başka bir bilgiye ihtiyacınız olursa seve seve paylaşırım

Geri
Yukarı