Bilgisayar kendiliğinden başka Realtek sürücüsü kuruyor

fozdemir

Hectopat
Herkese merhaba, bilgisayarımda 2 stereo hoparlör ve mikrofonlu kulaklık kullanıyorum. Bilgisayara Realtek High Definition Audio sürücüsünü sorunsuz şekilde kurdum, mikrofon ve kulaklığımı sorunsuz şekilde ayarladım ve kullandım. Birkaç gün sonra mikrofondan karşıya kulaklıktan gelen seslerin gittiğini fark ettim. Sorunun çözümü basit aslında Realtek High Definition Audio yazılımından ya da mikrofon ayarlarından akustik eko iptalini ve gürültü tutmayı aktif etmek. İlk başta da bu fonksiyonu sorunsuz kullanıyordum.

Sorunu yaşayınca bir de baktım ki Realtek High definiton Audio'nun yerini Realtek r Audio almış ve bu dediğim ayarlar mevcut değil.

Ardından DDU ile yazılımı kaldırdım ve tekrar Realtek High Definition Audio'yu kurdum ve sorunu hallettim.

Birkaç gün sonra tekrar kendiliğinden Realtek High Definition Audio silinmiş ve yerini Realtek r Audio almış ve dediğim mikrofon sorunları tekrar baş gösterdi.

Sizlere sorum şu bu bilgisayar nasıl kendiliğinden böyle bir şey yapabiliyor (Realtek High definiton Audio'yu silip Realtek r Audio kurmak)? Çözümü var mıdır?

Yanlış bilmiyorsam Windows Update yüklüyor. Ben de aynı sorunu yaşadım. Gürültü engelleme çok önemli bir özellik ve güncellenince siliniyor. Update'i kapatıp deneyin.

Aynı sorunu ekran kartı sürücüsü ile yaşadım. Bu ayarlamayı yapmadıkça Windows otomatik olarak kendi istediği sürücüyü kurmaya devam ediyor.

1111.png

22222.png

Yeni konular

Geri
Yukarı