Bilgisayar kendiliğinden reset atıyor

Alper Ç.

Decapat
Yaklaşık 1 1.5 ay önce işlemcimin termal macununu değiştirdim dün'e kadar bir şey yoktu fakat dün'den itibaren kendisini resetliyor sebebi nedir?
Sistemim: İşlemci: 5 9400F
GPU: MSI 1660 Ti.
Anakart: MSI Z390 A-PRO
RAM: Team T-Force 16 GB
PSU: Zalman 700W 80+
HDD: Seagate Barracuda 1 TB
SSD: Adata XPG 512 GB M.2

Doğrudur hocam. :)
Bilgisayarlar çok komplike biliyorsunuz. İnşallah yazılımsaldır.
Sistem geri yükleme deneyip bildirimde bulunursanız sizin sorunu yaşayanlar varsa onlara da yardımcı olacaktır.
Bu arada söylemeyi unuttum özür dilerim. Olay görüntüleyicisinde 9 tane önemli hata var lakin aldığımdan beri sadece toplam 3 kere restart hatası aldım o da bu 7 gün içerisinde.

Bu arada söylemeyi unuttum özür dilerim. Olay görüntüleyicisinde 9 tane önemli hata var lakin aldığımdan beri sadece toplam 3 kere restart hatası aldım o da bu 7 gün içerisinde.
Hocam evet, bu hata öyle gözükmekte... :)
Bu arada biz sanırım başkasının konusuna taciz ettik hocam. İkimizde karıştırmışız. Ben konu sahibini siz sanıyorum. 😂

Hocam evet, bu hata öyle gözükmekte... :)
Bu arada biz sanırım başkasının konusuna taciz ettik hocam. İkimizde karıştırmışız. Ben konu sahibini siz sanıyorum. 😂
Evet çok özür dilerim konu sahibi arkadaştan da sizden de tahminimce konu sahibi arkadaşın da hata aldığı kod benimki ile aynı çıkacak. Eğer öyleyse windows güncellemesinden kaynaklı diyebilir miyiz?

Evet çok özür dilerim konu sahibi arkadaştan da sizden de tahminimce konu sahibi arkadaşın da hata aldığı kod benimki ile aynı çıkacak. Eğer öyleyse windows güncellemesinden kaynaklı diyebilir miyiz?
Muhtemelen evet aynı çıakcaktır.
Pek sanmıyorum ama bu durum AMD CPU' a sahip cihazlarda daha çok rastlanıyor benim gördüğüm kadarıyla.
BIOS güncellemesine bakılabilir.

Boşta 35-40 derece Tom Clancy's Rainbow Six: Siege yüksek ayarlarda 75 FPS sabit 55-60 derece arası.

Olay görüntüleyicisinden baktığımda kernel Event-tracing, Security-spp, distributedcom hatalarını gösteriyor bir de önemli ibaresi olarak kernel-Power gösteriyor.
Hocam sizin de ısılar normal.
Sistem geri yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Bu arada hakkınızı helal edin kusura bakmayın sizin konunuzda bir karışıklık olmuş yazışırken. :)

Hocam sizin de ısılar normal.
Sistem geri yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Bu arada hakkınızı helal edin kusura bakmayın sizin konunuzda bir karışıklık olmuş yazışırken. :)

Yok hocam önemli değil maksat problemler çözülsün.
Full yük altında değilken bu değerlere normal diyorsanız ben bir geri yüklemeyi deneyeyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı