Bilgisayar kendini bir anda kapattı ve sürekli BIOS'a giriyor

hasanarsla624

Centipat
Daha fazla  
Counter-Strike oynarken bilgisayar dondu ve BIOS'a girdi kapat aç yaptım yine BIOS'a girdi sadece UEFI'den legacy geçip oradan UEFI'ye geçince açılıyor.
Ve geri kapanıp BIOS'a giriyor sorun nedir?

Counter-Strike oynarken bilgisayar dondu ve BIOS'a girdi kapat aç yaptım yine BIOS'a girdi sadece UEFI'den legacy geçip oradan UEFI'ye geçince açılıyor.
Ve geri kapanıp BIOS'a giriyor sorun nedir?

İşlemci sıcaklığınıza baktınız mı veya Win+CTRL+Shift+b bu tuşlarla ekran kartınızı resetlemeyi denedinizmi.

Büyük ihtimal işlemci sıcaklığından dolayıdır, işlemcinizin sıcaklık değerlerine bakar mısınız?

Geçen Hafta bende böyle bir sorun yaşadım. Sonra bios içinden anakart üstünde takılı olan şeylere baktım M2 görünmüyordu. Başka bir diske windows yükleyip açtım ve m2'ye sağlık testi yaptım. M2 ölmüştü. Hard disklerinizi kontrol edebilirsiniz.

UEFI'dan kaynaklı uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabilir. UEFI yazılımını en son sürüme güncelleyerek çözülebilir veya UEFI boot seçeneğini legacy boot seçeneğine değiştirmeyi ve tekrar UEFI boot seçeneğine geri döndürmeyi deneyebilirsiniz, en son çözüm olarak temiz kurulum yapabilirsiniz. Depolama ile alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı