Çözüldü Bilgisayar kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

haluk53

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bilgisayar, teknoloji ve de özellikle karşılaşılan sorunlar hakkında son zamanlarda internette bir arama yaptığımda sitenizi ilk sıralarda gördüm ve gerek verdiğiniz cevaplar, gerek yeni ürün incelemeleriniz, haberleriniz, sitenizin içerik zenginliği yüzünden sitenize üye oldum.
Öncelikle çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Sonrasında da malumunuz olabileceği üzere bilgisayarımda son zamanlarda ortaya çıkan ve çözemediğim bir sorundan bahsetmek istiyorum.

MS-DOS zamanından beri bilgisayar kullanırım. Donanımsal sorunlar hariç yazılım ile ilgili sorunları, format, bakım vs. işlemleri iyi derecede yapabiliyorum. Bilgisayarımda Windows 8.1 ve linux mint 17 mate işletim sistemleri yüklü şu an. Gerçi çok kere formatladım bilgisayarı ve değişik sistemler kurdum ama sorun devam ediyor. Sorun şu: bilgisayar çalışırken kilitlenip kalıyor. Güç düğmesini basılı tuttup kapatmak zorunda kalıyorum. Bazen windowsta mavi ekran hataları veriyor. Aynı sorun hem Windows'ta hem de Linux'ta var. Bluescreenview ekranını ekte gönderiyorum. Sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz?
İyi çalışmalar...

Hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı. HDD niz sorunlu gibi gözüküyor. Başka bir HDD alıp deneyiniz.

RAM leri kontrol edermisiniz ilk olarak.
Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı
Bununlada healt kısmından ve eror scan taraması yapıp bir resim eklermisin.
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Linux Mint açılışında memory test x86 programı ile ve windows 8 in bellek tanılama programları ile ram bellekleri taradım, sorun bulunmadı. Hdtune ile tarama yaparken I/O hatası aldım, taramadı. error scan taramasını hızlı modda yaptım, sorun bulamadı. Normal modda taramanın değişik zaman ve yerlerinde kilitleniyor bilgisayar, tamamlayamıyor.

Healt kısmının görüntüsü ise şöyle...

Bilgisayar Casper Nirvana NB 14. SW9. i3 işlemci, 2 gb ram, 320 gb hdd, 64 bit, insyde h2o bios, intel hd ekran kartı.

Dosya Ekleri

• 06-Ekim-2014_22-31.png
    06-Ekim-2014_22-31.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 461
Linux'tan disk ile ilgili aldığım ekran görüntüsü de ekte.
EkrenGoruntusu-1.png
EkranGoruntusu.png

Bilgisayarı biraz kullandıktan sonra AIDA 64 ile ısı değerlerini paylaşırmısınız. Akabinde ise sosyalden temiz bir bir windows 8.1 kurup format atarmısınız.
Sonrasından hiç bir şey yüklemeden test edin. Eğer donma yaşıyor iseniz yeni bir hdd alıp deneyin.

İlginize teşekkürler. Sanırım hard diski değiştirme zamanı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı