Bilgisayar klavye ve mouse tanimiyor

Anakartınızda PS/2 girişi varsa PS/2 fare ve klavye bağlayarak sorununuzu çözmeye çalışabilirsiniz. Sorununuz USB sürücüleri kaynaklı hatta bu yüzden taktığınız normal bir USB'yi de sistem algılamayacaktır. PS/2 girişiniz var ama ekipmanınız yoksa dönüştürücü kullanabilirsiniz. Çözüm olarak ise eğer ASUS AI Suite'nin bir eklentisi olan USB 3.0 Booster'ı kurduysanız kaldırın, aygıt yöneticisinden yanında ünlem olan USB sürücüsünü de kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Anakartınızda PS/2 girişi varsa PS/2 fare ve klavye bağlayarak sorununuzu çözmeye çalışabilirsiniz. Sorununuz USB sürücüleri kaynaklı hatta bu yüzden taktığınız normal bir USB'yi de sistem algılamayacaktır. PS/2 girişiniz var ama ekipmanınız yoksa dönüştürücü kullanabilirsiniz. Çözüm olarak ise eğer ASUS AI Suite'nin bir eklentisi olan USB 3.0 Booster'ı kurduysanız kaldırın, aygıt yöneticisinden yanında ünlem olan USB sürücüsünü de kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Sanirim en temizinden yeni bir Winows kuracagim. Tavsiyeniz icin tesekkurler. Aslinda PCIe USB adaptoru almayi dusunmustum ama vazgectim.

Neden 130 TL'ye patladı ?
Birazda Kazık Yedim Galiba Ama İlk Olarak Hatam Unutkanlık Koyduğum Pini Hatırlayamadım.
2. Kez Yeniden Kurulum Yaptım Hatamı Hatırlayamıyorum Kusura Bakmayın.
3. Formatta Açıldı Kullandım Ama Çok Çok Çok (x999) Yavaştı.

Yanlış Söylüyorsam Özür Dilerim Ama Sanırım Hard Diski Macunladılar.
130 Tl Para Ödedim.
Yanlis yapmayin derken neyi kastettiniz acaba?
Kısa Bir Cevaplama. Normal Kurulumdan Farklı Yapmayın. Trilojix Kardeşime de Yazdığım Gibi...

Tekrardan merhabalar. Windows 10 kurulum menusune geldigim zaman da ayni problem ile karsilasiyoum. Sorunu tam anlatabilmek icin kisa bir video hazirladim. Eger bir goz atip da sorunu nasil cozebilecegimi soyleyebilirseniz size minnettar olurum. Simdiden tesekkurler.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Tekrardan merhabalar. Windows 10 kurulum menusune geldigim zaman da ayni problem ile karsilasiyoum. Sorunu tam anlatabilmek icin kisa bir video hazirladim. Eger bir goz atip da sorunu nasil cozebilecegimi soyleyebilirseniz size minnettar olurum. Simdiden tesekkurler.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Tüm Usb Girişlerinin Sorunsuz Olduğundan Eminseniz;

1- Mouse ve Klavyeyi Başka Cihazlarda Deneyin. (Bu Aynı Zamanda USB Girişlerinin Sorunu Olup Olmadığını Anlamanız İçin.)

2- Başka Cihazda Çalışıyorsa USB'de Sorun Vardır. Çalışmıyorsa Mouse Ve Klavyede Sorun Vardır Bunu Anlamış Olduk. Denedikten Sonra Geri Cevaplarsanız Sevinirim.

Tüm USB girişlerinin sorunsuz olduğundan eminseniz;

1- mouse ve klavyeyi başka cihazlarda deneyin. (Bu aynı zamanda USB girişlerinin sorunu olup olmadığını anlamanız için.)

2- Başka cihazda çalışıyorsa USB'de sorun vardır. Çalışmıyorsa mouse ve klavyede sorun vardır bunu anlamış olduk. Denedikten sonra geri cevaplarsanız sevinirim.

Evet klavyeyi ve fareyi de baska bir bilgisayarda denedim ve calisiyorlardi. Sanirim sorun USB'de. Acaba PCI-e USB adaptoru alirsam PCI uzerinden USB baglantisi saglayabilir miyim?

Arkadaslar sorunu cozdum. BIOS'a girip "xHCI" ayarini "disabled" a cevirince klavye ile mouse duzgun bir sekilde calismaya basliyor. Bu sorunu yasayan zaman kaybetmesin diye buraya birakiyorum. Yardimci olan herkese tesekkurler, iyi gunler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı