Bilgisayar kötü kullanan babadan nasıl uzaklaştırılır?

Dostlar uzatmanın manası yok herkes istediğine inanmakta özgür kimseye karşı çıkmıyorum yardımcı olan herkese teşekkür ederim

LXDE GUI’li Arch ve kur derim, kullanamadığı ve pek de kullanıcı dostu sayılmayan arayüzden dolayı bir yerde vazgeçecektir ancak ailenin ortak bilgisayarının kullanılmasına çokta rahatsızlık duymamanızı öneririm sadece babanızdan biraz temizlik ricasında bulunabilirsiniz.

Birader sistemi baban mı dizdi sen mi dizdin ona göre yorum yapacağım.
Ortak dizdik kral

LXDE GUI'li Arch ve kur derim, kullanamadığı ve pek de kullanıcı dostu sayılmayan arayüzden dolayı bir yerde vazgeçecektir ancak ailenin ortak bilgisayarının kullanılmasına çok da rahatsızlık duymamanızı öneririm sadece babanızdan biraz temizlik ricasında bulunabilirsiniz.

Ortak sayılmaz açıkçası şahsi kullanımımda ancak evde başka sistem olmadığı için ufak işleri buradan hallediyorlar film vs. Babam sistemi kısa süreli kullandığı için temizlemeyi reddediyor ve bu 1 yıldır böyle ayrıca konu başlığından beri bazı kişilerin anlamadığı şey babamın bilgisayar kullanmayı bilmiyor olması babamın ben olmadan yapabildiği tek şey benim yaptığım basit arayüzlü bir programdan ibaret tek yapması gereken görev çubuğuna programın adını yazmak ama bazen onu da yapamıyor yapamadığı zaman yardım almak yerine ekrana rastgele tıklamayı seçiyor ve sistemi tamamen batırdığında beni çağırıyor birkaç kez kaçak b*his sitesine girdi yanlışlıkla o yüzden sistemden uzak tutmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Ortak dizdik kral

Ortak sayılmaz açıkçası şahsi kullanımımda ancak evde başka sistem olmadığı için ufak işleri buradan hallediyorlar film vs. Babam sistemi kısa süreli kullandığı için temizlemeyi reddediyor ve bu 1 yıldır böyle ayrıca konu başlığından beri bazı kişilerin anlamadığı şey babamın bilgisayar kullanmayı bilmiyor olması babamın ben olmadan yapabildiği tek şey benim yaptığım basit arayüzlü bir programdan ibaret tek yapması gereken görev çubuğuna programın adını yazmak ama bazen onu da yapamıyor yapamadığı zaman yardım almak yerine ekrana rastgele tıklamayı seçiyor ve sistemi tamamen batırdığında beni çağırıyor birkaç kez kaçak b*his sitesine girdi yanlışlıkla o yüzden sistemden uzak tutmaya çalışıyorum.
O zaman size önerim babanıza küçük bir dizüstü bilgisayar edinmeniz; Toshiba'nın, Lenovo'nun eski subnotebookları veya 2010/12 gibi MacBook Air gibi bir bilgisayar almanız babanıza en mantıklısı. Hem hediye olarak babanızında kalbini kırmamış olursunuz şık bir şey alırsanız hemde sizin şikayetiniz çözümlenir benzer bir sorunu ben küçük kardeşimle yaşamıştım, en sonunda uğraşmak istemedim bilgisayarı ona verdim yeni bir bilgisayar alırken, kendisi halen kullanıyor o bilgisayarı ben kendi evimdeyim vs artık ama sinir bozucu olduğunu kabul ediyorum bende keza o kullanamasın diye Hackintosh yapmıştım Dell bir sistemdi bu sayede hem kardeşim gerçekten kullanamadı bilgisayarı yeniden öğrenmek zorunda kaldı hemde kendim sonraki bilgisayarımı bir Mac almaktan yana kullanmıştım vs yani öneririm iki tarafı da kırmadan çözüm bu başka cihaz veya kullanmasını engelleyecek bir OS seçmelisiniz.

Son düzenleme:
Yahu yaptığı tek şey puan durumuna bakmak bu da telefondan çok rahat yapılabilir. Flashscore uygulamasını öneririm. Bence babanla bu durumu konuş.

Hocam paraya kıyıp babanın işlerini halledicek bir tane laptop al keyfine bak. Maalesef insanımız ortak malları kullanmayı düzgün bilmiyor.

Bence senin yaptığın çok büyük bencillik. Şu an yanındayken ve babanla iyi anlaşırken babanla boş yere aranıza mesafe koyma. Hiç düşündün mü belki onunda hayali böyle bir sistemde takılmak olduğunu? Eskiden insanlar maddi durumundan dolayı her istediğini alamıyordu sonuçta. Bırak da senin girmediğin vakitlerde adam hevesini alsın. Bu arada başka bir bilgisayar alırsan baban belli etmez belki ama üzülür. İnsan böyle şeyleri büyüyünce daha iyi anlıyor. Boş yere triplere girmişsin. İlla yeni bilgisayar alacaksan o LED'li bilgisayar ortamını babana bırak kendine yeni bir laptop al. Bunu yapamayacaksan da en azından empati yeteneğin güçlenmiş olur.

Geri
Yukarı