Babadan nasıl özür dilenmeli?

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Aslen aşırı sinirli ve kızgın olan, çabuk sinirlenip çabuk sakinleşen ama içinde ince ruhlu pamuk gibi bir adam yatan babamı feci şekilde üzdüm. Zaten aramız bazı şeylerden dolayı soğuktu. Üstüne yapmaması gerektiği halde telefonumu alıp mesajlarımı karıştırınca ona karşı özel düşüncelerimi, arkadaşlarımla paylaştığım söylemlerimi okumuş. Haliyle bayağı üzülmüş. Üste çıkmaya çalışıp okumasaydı demeyeceğim zira cidden yazılmaması gereken şeyler de yazmış olabilirim. Is ciddi olmasa özel hayatımı zaten buraya dökmezdim. Şimdi gelelim özür kısmına. Nasıl bir özür dilemem lazım? Bende ne konuşacak cesaret ne de savunacak fikir kaldı. Babamı daha da üzmek istemiyorum. Onu tek bulsam konuşmayı göze alırım ama hiçbir zaman tek olmuyoruz. Whatsapp üzerinden sesli mesaj göndermek cazip geliyor ama bilemedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baban hakkındaki düşüncelerini yazdıklarından az buz biliyorum...

Bence sen bu konuyu babanın hangi huylarından nefret ettiğini, seni ondan soğutan nedenlerin ne olduğunu oturup, onunla konuş.

"Bu yüzden senin hakkında böyle düşünüyorum" de kensine.

Sonra da bakışın ve sarılıp ağlaşın.

Bu iş ancak böyle çözülür. Direkt "Pardon baba..." diyerek çözemezsin yani.

Adam, oğlunun kendisinden nefret ettiğini öğrenmiş sonuçta.

Ancak nedenlerini onunla konuşarak çözebilirsin bu olayı.

Geçmiş olsun.

Ayrıca babanın değerini de bil dostum...

Ben bir ara babamla ciddi şekilde sözlü tartışmaya girdim.

Ama benimki yüz yüze oldu. Neyse aradan biraz zaman geçti ben gittim (tartıştığımız sırada amcamlar vardı, özür dilerken de amcamlar vardı) babamın elinden tuttum, ilk başta öptürmek istemedi tabi ben zorlayınca bıraktı, daha sonra elini öptüm "Baba affet eşeklik ettim" dedim, babam da "Ben affettim Allah affetsin" dedi.

Şimdi benim durumla senin durumun biraz farklı, ben olanı biteni yüzüne söyledim ama senin baban tesadüfen öğrenmiş (ama zaten aranız soğuksa kendisi hakkında iyi şeyler düşünmeni beklemiyordur), o yüzden @Selim C.'nin dediği gibi hoşuna gitmeyen huylarını vs. söyle yüzüne karşı.

Diyeceksin ki "Bende o cesaret yok" işlerin daha da kötüye gitmemesi için bu cesareti bulman gerekli dostum.

Bu senin baban, yüzüne bakıyorsun aynı evi, aynı odayı, aynı ekmeği paylaşıyorsunuz. O yüzden en kısa sürede bunları uygulamanı tavsiye ederim.

Üzücü bir gerçek:
Her yattığında her boş kaldığında, her "Baba" dediğinde bu olay aklına gelecek...

Onu tek bulsam bir şekilde cesaret ederim ancak tek bulmak çok sıkıntı. Herkesin içinde de söyleyecek hiç ve hiç cesaretim yok. Dün öğrendiğimden beri yaptığım her harekette aklıma geliyor. Unutamıyorum. Aramız düzelse bile leke olarak kalacak gibi, en azından aklımda. Çözmeye çalışacağım. Önerileriniz için teşekkür ederim...

Onu tek bulsam bir şekilde cesaret ederim ancak tek bulmak çok sıkıntı. Herkesin içinde de söyleyecek hiç ve hiç cesaretim yok. Dün öğrendiğimden beri yaptığım her harekette aklıma geliyor. Unutamıyorum. Aramız düzelse bile leke olarak kalacak gibi, en azından aklımda. Çözmeye çalışacağım. Önerileriniz için teşekkür ederim...
Söylediğim gibi ben hem tartışırken amcamlar vardı, kendi kendime "Madem tartışırken amcamlar vardı, özür dilerken de olmalılar" diye. Ama senin durum farklı yanlı olarak bir ara "Baba biraz konuşsak" desen sokağa çıkıp falan yürürken belki olabilir hem sakin sakin, kafanız dağınık olur...

Malum haftasonu, ailecek beraberiz. Whatsapp'dan özür dilesem de unutmasını sağlasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü daha önce de sadece yazıyla bazı şeyleri kapatmışlığım var. İlk defa olmayacak çünkü. Seninle konuşacak cesaretim de yok dersem bir daha bu konuyu açmaz heralde. Bilemiyorum ya. Çok çıkmazdayım şuan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı