Bilgisayar Koltuk ve Masa Tavsiyesi

Arkaya açılı sabit almayı da düşündüm, yeri gelir oturur saatlerce dizi felan izlerken biraz daha yatırmak istersem ne yapacağım dedim arada kararsız kaldım. Ya ben abartıyorum ya da hakketenşunları seçmek karar vermek bütçe de kısıtlı olunca zor iş..

Çok teşekkürler aklımda olsun gemileri yakıp duvara monte masa raf sökersem bunlar hoşuma gitti bakacağım, aslında benim 1.önceliğim iyi bir koltuk almak. Masa ile ileride yıldızlarımız küserse dediğim gibi o zaman onu değiştirmem sanki daha mantıklı olur. Önce bu masada arkama yaslanıp rahatça PC kullanmak uygun mu bunu görmem lazım.

Senin rahat edeceğin koltuk oyuncu koltukları ama bu bütçeyle onlar biraz zor.

O fiyat bandında alabileceğin ürünler hemen hemen bu şekilde olur. Çok kaliteli birşey bekleme ama. Zaten ucuz ayarlanabilir koltuklar bir süre sonra garanti bozulacak. Malzeme kalitesi iyi olmadığı için bir süre sonra dayanmıyor maksimum 1 sene dayanır ve üzerindeki kaplamada yırtılma, sökülmeler başlayacak.

Monitörü yine olduğu yükseklikte ayağını sökerek duvara sabitlerseniz belli bir alana sahip olursunuz masada.
Koltuk için maalesef onun alın bunu alın demek zor. Aylarca bakindim en nihayetinde Xdrive Fırtına serisinin ayak uzatmali modelini aldım, üstelik 1600 TL lik fiyatına rağmen. Ürün guzel mi guzel, ben burdayım diyor mu diyor ama bu 1600 TL olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Koctasta adı sanıyorum destekli yönetici koltuğu diye geçen koltuğu bir süre düşündüm ama 800 TL yakın bir fiyatti o olcagina bu olsun deyip bunda karar kıldım.

Ben 2-3 kere yıldız ayaklı makam koltuğu tarzı aldım üniversite yıllarımda. Ya yıldız ayağı kırıldı ya kolu koptu ya mekaniği bozuldu. Hem pahalı hem kalitesiz ve kullanışı kötü. Ayağını uzatıp yaslanamıyorsun. Üzerinde bağdaş kuramıyorsun. Lakin biraz geniş ve sabit koltuklarda yaslanmak için zaten kalçayı ileri atıyor bacakları uzatıyorsun ve ayağının altına tabure falan bişeyler atarsan zaten yatar pozisyona geçiyorsun. Şuan öyle oturuyorum sabit ayaklı koltukta fotoğraf atardım ama boxerla oturuyorum :) Bir de yıldız tekerlekli ayaklar sabit durmuyor oynuyorsun üzerinde. Kolları masaya çarpar masanın altına geçmez ayarı zor ve dediğim gibi sağlam olmuyorlar 200 TL bandındaki o tip koltuklar ve gereğinden uzun sırt kısmı var rahatlama için geriye yaslanamıyorsun. Ha 1000-1200 TL bandındaki Gamer tipi koltuklar kalite bakımından iyi ama yine de yaslanma ve uzanma için ideal değil dik oturuşta rahatlar. Sen bilirsin ben tercihimi ucuz ve sağlam olanlardan yana kullanırdım. Kafanı sağa sola fazla yorma bence sabit sağlam al her yerde kullanırsın o koltuğu.
Peki size şunu da sormak istiyorum. Şimdi koltuğa oturdum dirsek dayama yerleri var, bu masam ile aynı yükseklikte olmazsa sorun yaşamaz mıyım? Şuan bile klavyede yazarken dirseklerim boşta ve kolumun yarısı masamın kenarına yaslanıyor acıyor yani açık söylemek gerekirse, ben arkama yaslanıp sıfıra sıfır koltuğu masama yaklaştırıp dirseklerimi koltuğa koyarak oyun oynamak ve PC'mi kullanmak istiyorum.
Senin rahat edeceğin koltuk oyuncu koltukları ama bu bütçeyle onlar biraz zor.

O fiyat bandında alabileceğin ürünler hemen hemen bu şekilde olur. Çok kaliteli birşey bekleme ama. Zaten ucuz ayarlanabilir koltuklar bir süre sonra garanti bozulacak. Malzeme kalitesi iyi olmadığı için bir süre sonra dayanmıyor maksimum 1 sene dayanır ve üzerindeki kaplamada yırtılma, sökülmeler başlayacak.
Buna ben bir bakayım :) Yorum inceleme vs bulabilirsem.

Trendyol da şuan Türksit oyuncu koltuklarında bayağı indirim var. Diğer siteleri bilmiyorum (N11, Hepsiburada, Gittigidiyor vs) Bu gösterdiğim Türksit koltuğun ayaklarında problem yaşamazsın ama dediğim gibi 1 1.5 senede üzerinde kaplama derimidir herneyse o %100 soyulur.

Onun için yıldız tekerlekli makam koltukları uymaz çok yüksekler. En dibe indirsen de yüksek kalırsın. Senin alacağın söylediğim tipte koltuklar. Onları biraz gez boyutları yazar. Masanın yüksekliği 75 cm demişsin. 50-60 cm bandındaki koltuklardan alırsan masanın altına rahatça geçer. Dirseğinden bileğine kolunu masanın üzerine yaslayabilirsin. Onunla ilgili de şöyle bir şey söylemeliyim dirseğinden itibaren komple yaslarsan oyun oynarken tekniğin ve reflekslerinde düşüş olur. Bileğini daha rahat ettireceğin türden koyarsan fareyi çok daha etkili kullanırsın. Tabi bu ayrıntısı sen nasıl rahat ediyorsan öyle kullan. Makam koltuğu tarzı şeylerden uzak dur onlar fazla yüksek o tip yıldız ayaklı alırsan sadece bileğini masaya koyabilirsin yani yüksek oturursun. Şuanda odandaki imkanlar doğrultusunda sana en az masraflı gelecek küçük sabit bir linkini verdiğim görsellere benzer koltukları incelemen olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı