Bilgisayar kulaklığı ve mikrofonu görmüyor

Loremm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım kulaklığımı ve mikrofonumu görmüyor. İkisi de Jack girişinden takılıyor fakat görmüyor. Farklı bir Jack girişli kulaklık denedim; onu da görmüyor. Ayrıca bütün sürücülerim güncel, en son BIOS'u güncellemedim. Yine olmadı. Az önce aygıt yöneticisinde iken bir şey fark ettim; ( fotoğraf 1 ). O ses sorunlarını gider diyorum; o da çözemiyor ( fotoğraf 2 ). Anlayamadım, yardımcı olacak birisi var mı ( Maalesef USB girişli kulaklık veya mikrofonu test edemiyorum görüyor mu görmüyor mu diye )?
BIOS'u güncelledim. Yine olmadı.*
Sorunu çözdüm.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    13,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı 2.JPG
    Ekran Alıntısı 2.JPG
    34,7 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Hemen anlatıyorum; ilk önce çalıştıra "MSConfig" yazıyoruz ( fotoğraf 1 ) sonra; gelen ekrandan ön yükleme diyoruz ( fotoğraf 2 ) daha sonra; gelişmiş seçenekler diyoruz ( fotoğraf 3 ) oradan; PCI Kilidi'nin tikini kaldırıyoruz ( fotoğraf 4 ), tamam dedikten sonra; genele gelip başlatma seçeneğini normal başlangıç yapıyoruz ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Bende yeniden başladıktan sonra hem Realtek açıldı hem de kulaklık ve mikrofonumu gördü. ( Önceden Realtek'de açılmıyordu ayrıca başlatma seçeneklerinde normal başlangıç diyoruz ya yeniden başladıktan sonra otomatikman seçmeli başlangıca dönüyor tekrardan onu tekrar normal başlangıca döndürmeyin. )

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 1.JPG
    Ekran Alıntısı 1.JPG
    21,9 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Alıntısı 2.JPG
    Ekran Alıntısı 2.JPG
    19 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısı 3.JPG
    Ekran Alıntısı 3.JPG
    9,6 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran Alıntısı 4.JPG
    Ekran Alıntısı 4.JPG