Bilgisayar kullanırken virüs bulaşacak korkusu

Hocam bendeki sınırı aştı geceleri rüyamda sadece bilgisayar var. Sizce 5000tl verince normal mi?
Parasal bakarsan eğer o paranın senin için ne ifade ettiği önemli biraz. Ben 45 bin vereceğim düzgün bir şey bulursam, bunu da kendim toplayacağım. Böyle bir şey yaşamadım hiç önceki bilgisayarlarımda. Hatta aldığım laptopların/kasaların bakımlarını kendim yapıyordum, masaüstünü de kendim toplamıştım. Zaten dikkatli olduktan sonra virüs falan bulaşmaz ayriyeten o kadar hassas cihazlar değil bunlar, dokunmakla bozulmaz. Windows Defender harici bir şey kullanmıyorum.

Yaşın, büyük ihtimalle küçük diye tahmin ediyorum.
Bilgisayar dediğin şey 1-2 metal parçası ve yazının bir araya gelerek oluşturduğu bize kolaylık sağlayan bir eşyadır, sen hayatının odak noktasına bu aleti koyarsan, tek sıkıntın buymuş gibi davranırsan böyle başkalarına çok komik gelecek fobiler edinirsin. Amacına uygun kullan bir şey olursa foruma gelip sorarsın kullandığın aletin doğasına uygun olur bu da.
Çok küçük sayılmaz 15 yaşındayım hocam :D ama bu saçmalık 2 yıldır kafamda yani böyle olmam normal bende hep geçer ya sorun yok dedim ama geçmiyormuş :)

Çok küçük sayılmaz 15 yaşındayım hocam :D ama bu saçmalık 2 yıldır kafamda yani böyle olmam normal bende hep geçer ya sorun yok dedim ama geçmiyormuş :)
Anlık olarak aynı şeyleri çekiyorum insanların içini rahatlat diye yap dedikleri tam taramayı günde 10 kere yapıyorum hiçbir şey bulamıyor ama içim hiç rahat değil. 3 Temmuzda bilgisayarım da virüs çıktı virüsü malwarebytes bulamamıştı windows defender bulmuştu onun bile virüs olduğundan emin değilim. 14 yaşındayım. 3 Temmuzdan beri 2 kere format attım. Kapersky kullanıyorum. Sanal kartlar kullanıyorum hiçbir yere kayıtlı değiller çerezleri devamlı kontrol ediyorum. Sen nasıl kurtuldun? Kurtuldun mu?

Anlık olarak aynı şeyleri çekiyorum insanların içini rahatlat diye yap dedikleri tam taramayı günde 10 kere yapıyorum hiçbir şey bulamıyor ama içim hiç rahat değil. 3 Temmuz'da bilgisayarım da virüs çıktı virüsü Malwarebytes bulamamıştı Windows Defender bulmuştu onun bile virüs olduğundan emin değilim. 14 yaşındayım. 3 Temmuz'dan beri 2 kere format attım. Kaspersky kullanıyorum. Sanal kartlar kullanıyorum hiçbir yere kayıtlı değiller çerezleri devamlı kontrol ediyorum. Sen nasıl kurtuldun? Kurtuldun mu?

Hocam yarı kurtuldum diyorum Microsoft Store dışında korkuyorum hala :D

Yeni konular

Geri
Yukarı