Bilgisayar M.2 SSD'yi görmüyor ve mavi ekran veriyor

Ntache

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB Viper 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston 240 gb , Kingston 480 gb Kıoxıa 500 gb M2
Ekran kartı
XFX RX 5500XT THICC II PRO
Anakart
Asus Prime B450 MKII
İşlemci
Ryzen 5 2600
Arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar. Şimdi benim şöyle bir sorunum var, 2 tane SSD'im var Kingston marka birisi 240GB birisi 480 GB 240 olanda Windows kurulu diğerinde ise oyunlar falan. Durduk yere SSD'yi bilgisayarım görmemeye başladı PC'yi yeniden başlatıyordum öyle görüyordu SSD'yi denemek için SATA kablolarını birbiri ile değiştirdim yine aynı sorun. 480 GB'lık SSD'im görünmüyordu yeniden başlatınca görünüyordu hard disk programları ile HD Tune vb. hepsiyle test yaptım ve %100 görünüyor sağlıklı. Neyse ondan sonra 500 GB Kioxia M.2 SSD aldım bu sefer de sorun M.2'ye bulaştı diğer iki SSD gitmiyor ama M.2 SSD PC'yi kapatıp açınca kayboluyor. Yeniden başlatınca geri geliyor onu da test ettim onda da sıkıntı yok sorun anakartta olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle Minidump dosyalarını paylaşın.

BIOS'u güncelleyin. Ondan sonra aşağıdaki linkten çipset sürücülerini kurun. Sorun devam ederse yeni Minidump dosyalarını da paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'u güncelleyin. Ondan sonra aşağıdaki linkten çipset sürücülerini kurun. Sorun devam ederse yeni Minidump dosyalarını da paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dediğiniz her şeyi yaptım ama yine M2 SSD görünmüyor

Bu da mavi ekran

Dosya Ekleri

• IMG_20220406_201009.jpg
    IMG_20220406_201009.jpg
    171,1 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Sorun net şekilde bir yerde. Ya diskiniz arızalı, ya da bağladığınız port.
Disklerimin arızalı olacağını düşünmüyorum çünkü daha yeni aldım SSD de aynı şekilde görünmedi ardından sıfır M2 aldım o da aynı şekilde port dediğiniz sata kablosu mu yoksa sata kablosu çıkış yeri mi

Mavi ekranlar NVMe sürücüsünü işaret ediyor. Ama bu kadar disk varken sorun yazılımsal olmayabilir. Anakart/PSU/kablo kaynaklı bir sorun da olabilir. Sorunu izole etmeyi denemelisiniz. Sadece sistemin kurulu olduğu 240 GB SSD takılıyken bir süre kullanın. Sorun görmezseniz 2. bir diski takın, bir süre kullanın.

Mavi ekranlar NVMe sürücüsünü işaret ediyor. Ama bu kadar disk varken sorun yazılımsal olmayabilir. Anakart/PSU/kablo kaynaklı bir sorun da olabilir. Sorunu izole etmeyi denemelisiniz. Sadece sistemin kurulu olduğu 240 GB SSD takılıyken bir süre kullanın. Sorun görmezseniz 2. bir diski takın, bir süre kullanın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim yapacak en son şey bu galiba
Minidump dosyalarında birşey görebildiniz mi çünkü bu sorun çok sinirimi bozuyor indirdiğim oyunları oynayamıyorum görmüyor kafayı yemek üzereyim

Son düzenleme:
Minidump dosyalarında NVMe sürücüsü hata veriyor. Daha önce söylediğim gibi, bu doğrudan yazılımsal bir sorun olduğunu göstermez. Diskleri denemek istemiyorsanız Windows'u temiz kurulumla baştan kurmayı deneyin.

Minidump dosyalarında NVMe sürücüsü hata veriyor. Daha önce söylediğim gibi, bu doğrudan yazılımsal bir sorun olduğunu göstermez. Diskleri denemek istemiyorsanız Windows'u temiz kurulumla baştan kurmayı deneyin.
Windows u yeniden yükledim ve hala aynı muhabbet yok mu arkadaşlar yardımcı olabilecek ne kadar saçma bir hata bu ya

Geri
Yukarı