Bilgisayar M.2 SSD'yi görmüyor

Makaleler
2
Yer
İstanbul Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayararımda Samsung’un 960 Evo model 250 GB boyutundaki SSD’sini kullanmaktayım. Ancak sabah kalktığımdan beri görseldeki sorunla karşı karşıyayım ve SSD görünmemekte. Bunu fark edene kadar da “reboot and select proper boot device” hatasını veriyordu. Dostlar benim için bilgisayarım iki belki üç kat daha önemli. Canlı yayınlarımı ve videolarımı üretebilmem için her an açık olmalı. Yardımlarınızı aciliyetle beklemekteyim.
Image1522575728.092268.jpg

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. Slota takmam işe yarar mı?
Hayır hiçbir işe yaramaz laf olsun diye söyledim.

BIOS'u bu rehber yardımıyla güncelleyebilirsiniz. BIOS dosyasını buradan indireceksiniz.

http://download.msi.com/bos_exe/mb/7A63v18.zip

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Image1522580566.259522.jpg
Bir tak çıkar sonunda bu şekildeyim. Bios güncellemesi için flash bellek arıyorum.

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Tak çıkar yapmayacaksınız. Alttaki M.2 slotuna takacaksınız.
Alttaki slota takmayı başardım. Tek elle zor oluyormuş. Bedensel engelli biri olarak bilgisayar toplamayı önermiyorum. Ama açıldı. Hala ara ara “reboot and select proper boot device” hatasını veriyor. Onu da çözebilirsem tamamdır bu iş.

BIOS güncelledikten sonra tekrar üstteki slota takıp denersiniz. Eğer halen aynı sıkıntıyı yaşarsanız detaylı bir şekilde yardımcı olurum.
Alt slot aynı performansı veremiycek sanırım. Üstteki slotta M2 Turbo yazıyor. İşin kötü yani M2 Shield'ı takamadım

İki M.2 slotu da PCI-e x4 3.0 arabirimini kullanıyor olarak görünüyor herhangi bir hız kaybı yaşamazsınız. Gerekirse benchmark testi yaparak kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı