Bilgisayar Masası Tavsiyesi

xFriendly

Hectopat
Makaleler
1
En az 3 monitor (24"), kasa, ses sistemi, mikrofon, klavye ve faremi rahat kullanabileceğim aşağıdaki gibi masa tavsiye eder misiniz? Tekzen'de güzel masalar var ancak Antalya'da olmadığı için alamıyorum, maalesef kargoda da ücret bir masa kadar çıkıyor neredeyse :LOL:. Antalya içerisinde bulabileceğim şu tarz masa tavsiyelerine ihtiyacım var.

unnamed (2).jpg

images (5).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Marangozda kendi isteklerinize özel bir masa yaptırmanızı tavsiye ederim.
Estetik açıdan pek güzel durmaz gibime geliyor kullanış açısından belki güzel olabilir de çok derme çatma durmaz mı? Marangozda daha önce bir şey yaptırmadım nasıl olacağını bilmiyorum bir uğrayıp bakabilirim aslında.

Eğer işini iyi yapan ve önemseyen bir yer bulursanız ne Tekzen'i, ne de IKEA'yı aratmaz. Ben evde kendim yaptım açılıp kapanabilen bir masa vardı. Onu kaldırdım Plywood denilen bir ahşap türevinden yaptım. Derme çatma duruyor ama 1,5 metre masa benim kadar. :) Antalya'da ise eğer Akdeniz sanayi sitesine yakınsanız ve gelme şansınız varsa istediğiniz tür masaların fotoğraflarını marangozlara gösterirsiniz onlarda size bir fikir sunar ve yapar. (y)

Eğer işini iyi yapan ve önemseyen bir yer bulursanız ne Tekzen'i, ne de IKEA'yı aratmaz. Ben evde kendim yaptım açılıp kapanabilen bir masa vardı. Onu kaldırdım Plywood denilen bir ahşap türevinden yaptım. Derme çatma duruyor ama 1,5 metre masa benim kadar. :) Antalya'da ise eğer Akdeniz sanayi sitesine yakınsanız ve gelme şansınız varsa istediğiniz tür masaların fotoğraflarını marangozlara gösterirsiniz onlarda size bir fikir sunar ve yapar. (y)
Çok bir mebla tutmaz umarım oraya da bir uğrayayım teşekkür ederim.

Kullanılan malzemeye göre tabi ki fiyat oynayacaktır. Ama bir kaç yerden sorup işini düzgün yapan birisini bulmak önemli.
Şu an ki masamdan memnunum ama çok ince yani kalınlığı 1 santimetre yoktur ayakları incecik ve uzun saf gibi de ayakları en kenarlara monte etmiştim zamanla kasa değişti monitörler eklendi ekipmanlar derken masa yamuk şu an her an ortadan ayrılacak gibime geliyor.

Ikea'nın Linnmon/Alex 150x75 masasının beyaz olanını kullanıyorum. Hem kaliteli hem de şık duruyor. Metal ayaklar baya sağlam, taş gibi. Keson desen yine öyle. Masanın tablası ise 3,5 CM kalınlığında. Bir önceki masam 1 CM idi, o yüzden bu baya iyi geldi bana. 2 tane 24" monitör koymama rağmen 1 tane daha 24" monitör sığacak kadar yer var. Tabi yan yana düz bir şekilde değil de sizin de fotoğrafta gösterdiğiniz gibi yandakiler biraz kavisli olmalı. Keson da büyük nimet. Harici harddisklerimi, flash belleklerimi, tüm eşyamı koyuyorum. Kurulumu da kolay bu arada. Tavsiye ederim. Antalya'da da Ikea var. Gerçi ben İstanbul'da olmama rağmen hiç mağaza ile uğraşmadım. Kargo ile aldım. Bugüne kadar Ikea'dan baya bir şey aldım, problem yaşamadım ürünlerin teslimatı konusunda. Horoz Lojistik ile çalışıyorlar ve gayet iyi bir şekilde, kısa sürede teslimat yaptılar.

Ikea Linnmon/Alex Masa

Estetik açıdan pek güzel durmaz gibime geliyor kullanış açısından belki güzel olabilir de çok derme çatma durmaz mı? Marangozda daha önce bir şey yaptırmadım nasıl olacağını bilmiyorum bir uğrayıp bakabilirim aslında.

İkea'nın şöyle bir masası var mesela. Bunun gibi bir masa alabilirsin. Buna sığar bence. Ama olmaz, daha geniş olsun dersen, bu masanın ayakları tekli satılıyor. Masanın kendisini marangozda istediğin ölçüde kestirip, Ikea'nın ayaklarından takarak güze bir masa çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı