Çözüldü Bilgisayar masaüstünde donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ensar schwarz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 1.5 ay bilgisayarı açmamıştım. Kullanmaya başladıktan sonra bilgisayar ara sıra masaüstünde AFK beklerken donuyor. Bazen bir program açılırken 5-10 sn kadar donuyor. Bunun sorunu ne olabilir? Bu konularda pek bir bilgim yok. Aşağıya Görev Yöneticisi ekran resmini bırakıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png2.png
    Adsız.png2.png
    73,6 KB · Görüntüleme: 119
Çözüm
HDD'nizi defrag edin. Bunun için Sürücüleri Birleştir ve İyileştir yazılımını kullanın. (Windows araçlarındandır.) Sürücü bölündüğü için ve tahminen RPM hızı düşük olduğu için yanıt geç geliyor diye düşünüyorum.
1630838318090.png

Sürücüleriniz için En iyi Duruma Getir butonuna tıklayın.
Mesajı açıklayıcı olsun diye güncelledim.
HDD'nizi defrag edin. Bunun için Sürücüleri Birleştir ve İyileştir yazılımını kullanın. (Windows araçlarındandır.) Sürücü bölündüğü için ve tahminen RPM hızı düşük olduğu için yanıt geç geliyor diye düşünüyorum.
1630838318090.png

Çözüm
Eki Görüntüle 1159001
Deneyeceğim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı