Bilgisayar mı yoksa telefon mu alınmalı?

Bilgisayar almak çok daha mantıklı örnek vereyim 25 bin bütçeye 21 bin bilgisayara verip 4 bine giriş seviyesi telefon aldım.
Telefonla yapabileceğin şeyler zaten sınırlı, telefonda herşeyden az az var.
Bir fotoğraf makinesi kadar iyi fotoğraf çekemez, Müzik çalar kadar iyi müzik performansı olmaz yada bilgisayar kadar güçlü donanım ve yazılımı olmaz.
Bu yüzden Bilgisayar daha mantıklı.

Hangisine daha çok ihtiyacın varsa onu alman daha mantıklı, mobil oyun için düşünüyorsan iphone 11 çok saçma kamera içinse iphone 11 almak ne kadar mantıklı tartışılır. Boş zamanlarımda evdeyim kafa dağıtmak için oyun pc alayım ya da video edit yarı prof. tasarım yaparım diye düşünüyorsan pc almak daha mantıklı ben şahsen şu anda telefonu çok önemsemiyorum orta segment bi telefon gayet yeterli şu an piyasadaki çoğu mobil oyun için pubg'yi saymazsak.

5K ile de bir telefon alırsın ancak şöyle bir sorun var. Monitörün var mı?

Monitörüm var kanka 165 Hz ama genelde Sporda Dışarıda oluyorum Fotoğraf Vb IOS'un tadı da başka geliyor. Akşamları anca PC de fırsat oluyor.

Kullanım amacınız ne?

Telefonu Genelde Spor Vb. dışarıda kullanım için istiyorum fotoğraf da cekiniyorum bol bol PC eskisi ggibi oynamıyorum fazla ama işte kararsız kaldım.

Ben bilgisayar alırdım kendi durumumu düşünüp ama telefonu her yere götürüyorsun her yerde kullanırsın iPhone 11 yerine S22 falan alırdım ben.

Kanki Android'den gına geldi artık ya çok sorunlu

Monitörüm var kanka 165 Hz ama genelde Sporda Dışarıda oluyorum Fotoğraf Vb IOS'un tadı da başka geliyor. Akşamları anca PC de fırsat oluyor.

Telefonu Genelde Spor Vb. dışarıda kullanım için istiyorum fotoğraf da cekiniyorum bol bol PC eskisi ggibi oynamıyorum fazla ama işte kararsız kaldım.

Kanki Android'den gına geldi artık ya çok sorunlu
Kanka telefon her türlü götürür, ama bir bilgisayar uzun süre götürmeyebiliyor. Telefonun yetersiz gelme sebebi ya depolamadır sd kart takar çözersin ya da oyun oynarsın kaldırmaz (pubg falan), kamerası az buz vardır gene bir şey. Bilgisayar ise öyle değil eğer bir oyunu kaldırmıyorsa yapabileceğin çok bir şey yok ayar kıs bir yere kadar bir yerden sonra oyunları tamamen kaldıramamaya başlıyor, 165hz ekranın nimetini kullanamıyorsun, ayar kısıyorsun çözünürlük düşürüyorsun. Tavsiyem rx6700xt olan bilgisayarı al 1080p'de abartmıyorum 6 sene falan kafan rahat olsun. Eski telefonların fiyatı düşüyor ama bilgisayar parçaları aşırı değişmiyor o yüzden geleceğe yönelik bir bilgisayar dizmen bence daha önemli.

Geri
Yukarı