Bilgisayar mı yoksa yazılım mühendisliği mi?

Hangi bölümü seçsem?

• Oy verenlerin toplamı
    26

yusufYAZICI155

Hectopat
Merhaba, 330 bin puanla 116 bin sıradayım.

Bilgisayar mühendisliğinde neler yapılıyor?

Bir de Python biliyorum. Tabii ki de tek yazılım dili bilmek iyi bir şey değil, diğer yazılımlarını da elbet öğrenmek gerek.

Yani bilgisayar parçalarından vb. anlamıyorum.

Oyunları Türkçe çevirme projelerim olmuştu 4-5 oyunu Türkçeye çevirmiştim ve GTA 5'in 5 tanesini falan oyun modunu Türkçe'ye çevirmiştim.

Telefon uygulaması yapmışlığım var ama telefondan bir program ile yaptım.
Radyo dinleme uygulaması yapmıştım 5-7 tane falan eklemiştim. İstesem 2 bin civarı radyoda ekleyebilirdim ama telif haklarına pek hakim olmadığım için başıma bela almak istemediğimden devam etmedim.

AVM'ye falan gireceğim zaman HES kodu lazım oluyordu. HES'in SS'ini alıp uygulamayı açar açmaz, o resmi açtıran uygulama yapmıştım.

Chat uygulaması yapmıştım.

Bir de çevremdekiler çizdiğim resimleri çok beğeniyor.
Grafik tasarım mı okusam? Yazılım çalışmak için üniversiteden mezun olmaya gerek yok gibi.

Neyse ilk sorum bilgisayar mühendisliğinde neler yapılıyor? Yani tam olarak ne yapılıyor?

Son düzenleme:
Peki ben TYT puanımla yani özel yetenek sınavı olmadan %100 bursluymuş vakıf üniversitesinde?
Ben sadece tercih yaparsam yani beni alırlarsa hemen yerleşiyor muyum yoksa %100 burs ama bir ücret ve sınav vb. olacak mı?

Yazılım mühendisliği seçiyorum. Hayali (ölü) tercih olarak 2 tane İstanbul seçtim Üsküdar ve Haliç üniversitesi seçtim ama puanım hiç yetmiyor.
Ondan sonra Fırat Üniversitende teknoloji sonrasını mühendislik fakültesini tercih ettim.
Ondan sonrasını da Bandırma OnYedi Eylül (Balıkesir) karadeniz malatya burdur filan

Yeni konular

Geri
Yukarı