Bilgisayar Montajı Kablo Bağlantıları

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben kendi başıma evimde sistem toplamak istedim. Ama kabloların sıkıntısından içim el vermedi acaba doğru mu taktım diye. Bir de siz kontrol edin istedim. Videolu şekilde anlatmak istedim problemlerimi dikkate alırsanız sevinirim.

Öncelikle ben videodaki kabloyu videolarda izlediğim şekilde takmaya çalıştım. Yerine oturdu her ikisi de hareket etmiyor, oynama yapmıyor, yerinden dahi çıkmıyorlar. Ama o başlarındaki iki plastiğin birbirine uyumsuzluğunu gördüm sizce bir sorun olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci sorunum ise, güç kablomun yerine tam oturup oturmaması, 20+4 olarak 24 pinlik bir güç kablosu var kasamın içerisinde. 20 pinlik kablonun yerine oturuşunu ve çıt sesini duydum. Onun yanındaki 4 pinlik kabloyu da yanına sıkıştırdım. Ama önceki sorunum gibi emin olamadım çıkarıp tekrar takmak istedim çıkaramadım çok fazla güç uygulayarak kasama zarar vermek istemedim. Sizce sorun olur mu doğru takmış mıyımdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son olarak, Corsair Spec 04 isminde bir kasa aldım ve kasamın içerisinden hd audio kablosu, tuş kabloları ve usb kablosu çıktı videodaki gibi. Ben 2 şekilde bir yuva gördüm birinin üstünde USB 4 yazarken diğerinin üstünde JUSB3 yazıyor. Ben JUBS3 yazan girişe taktım. Sizce yanlış takmış mıyımdır? Sorum biraz uzun oldu ama kusura bakmayın ve videolar kısa anlamadığınız yeri sormanızı ve önem vermenizi ister, teşekkür ederim. @Recep Baltaş @Ali Güngör @Jira @Mikail Fidan

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı