Bilgisayar Müh. İçin Bilgisayar Önerisi

xtrax

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar Müh. 2. sınıf öğrencisiyim. Halihazırda bir masaüstü bilgisayarım var ancak dizüstü bir bilgisayar da almak istedim. Yeni GTX 16xx serisini bekliyordum ve aşağıdaki linkte vereceğim bilgisayarın RAM'ini 16GB yapıp ve bir de 1TB HDD takıp almayı düşünüyorum. Tek sorum işlemci yeterli olur mu? Kuzenim mimar ve onun çizimleri için I7 işlemci gerekiyor. Bana I5 yeterli olur mu? Meslektaşlarımdan tavsiyeler bekliyorum. Bölümle ilgili işimi görsün, az biraz oyun oynatsın ve mezun olana kadar beni idare etsin yeterli.

6500 max 7000 lira. Ben de çok araştırdım eğer bu fiyata daha dolusu varsa önerini bekliyorum.
Buyur dostum Mühendislik için çok ideal bir Laptop, Hayırlı olsun şimdiden.

Attığın markalardan çok bilgisayar kullandım ve onlara pek yanaşmayı düşünmüyorum.
Buyur dostum Mühendislik için çok ideal bir Laptop, Hayırlı olsun şimdiden.

Güzel bilgisayar ancak biraz daha oyun odaklı olmuş. Bana ekran kartından çok işlemci gerekli. I5 8300H ile Ryzen'in testlerinde bile I5 önde geliyor.

Son düzenleme:
Alanında kullanacağın yazılımlar için en önemli parça işlemci. (android studio vs)
Atacağım cihaz kesinlikle o fiyat aralığında eşsiz:

Alanında kullanacağın yazılımlar için en önemli parça işlemci. (android studio vs)
Atacağım cihaz kesinlikle o fiyat aralığında eşsiz:

İşlemci konusunda dediğin doğru ancak bu bilgisayar hem 8GB RAM'e sahip hem de 1050ti ile 1650 arasında 10-15 FPS fark var. Aynı zamanda oyun da oynamak istediğim için beni biraz ikilemde bıraktı. Sonuçta yılın 9 ayını bu laptop ile geçireceğim.

Attığın markalardan çok bilgisayar kullandım ve onlara pek yanaşmayı düşünmüyorum.

Güzel bilgisayar ancak biraz daha oyun odaklı olmuş. Bana ekran kartından çok işlemci gerekli. I5 8300H ile Ryzen'in testlerinde bile I5 önde geliyor.

İçerisinde ryzen 3. Nesil R7 3750H işlemci bulunmakta. Daha ne istiyorsunuz ki ? Asıl bu konuda Ryzen önde. Çoklu çekirdek gücü daha iyi render vb işler için Ryzen işlemcilerinde daha rahat şekilde yapılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı