Bilgisayar mühendisi nasıl olunur?

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ancak bazı merak ettiklerim var.
Şu anda 7. sınıfım ve ilk dönem 90 ortalama geldi 6. sınıf zaten pandemiden dolayı 100 8. sınıfı halledersem bilgisayar mühendisliği için hangi liseye gitmeliyim?
Kodlama şimdiden öğrenmeli miyim sonra rahatlık olsun diye yoksa okulda öğretirler mi?
İngilizcem çok kötü, bunu nasıl geliştiririm?
Bir de iş imkanları var mıdır?

@Enes3078 hocam belki bilginiz vardır diye sizide etiketledim bir rehber de öyle gördüm.

Arkadaşlar, ben ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ancak bazı merak ettiklerim var.
Şu anda 7. sınıfım ve ilk dönem 90 ortalama geldi 6. sınıf zaten pandemiden dolayı 100 8. sınıfı halledersem bilgisayar mühendisliği için hangi liseye gitmeliyim?
Kodlama şimdiden öğrenmeli miyim sonra rahatlık olsun diye yoksa okulda öğretirler mi?

@Enes3078 hocam belki bilginiz vardır diye sizide etiketledim bir rehber de öyle gördüm.
Şimdiden kodlama öğresen 4 yılda kendini çok geliştirirsin ve freelance iş imkanın olur. Devlet okulu kazanamasan bile özelde kendi gelirinle okursun. Üniversite giriş sınavına hazırlan.

Anadolu lisesinden sayısal bölümüne gitmelisin, bilgisayar mühendisliği puanı çok yüksek ve kazancı yapacağınız şeye göre pek iyi değil, sandığınız gibi bir meslek de değil, Türkiye'de zor bir meslek.

Anadolu lisesinden sayısal bölümüne gitmelisin, bilgisayar mühendisliği puanı çok yüksek ve kazancı yapacağınız şeye göre pek iyi değil, sandığınız gibi bir meslek de değil, Türkiye'de zor bir meslek.

Almanya nasıl hocam Almanya'da bilgisayar mühendisliği okuyup orada kalmayı düşünüyorum.

Daha yolun çok başındasınız ana hedef dersleriniz, fen veya anadolu lisesi kazanmak olmalı. O yüzden derslere çalışmiyim kodlama yapiyim mantığı yanlış. Kazandığınızda zaten yeterince kodlamaya vaktiniz olucak. Bölüm tercihi içinde lise sonda elinize tercih puanları geçtiğinde yapılmalı.

Sayısal derslerinin gerçekten iyi olması lazım. Çok çalışıp fen lisesi kazanırsan rahat edersin eğer olur da anadolu lisesine gidersen de üniversite sınavına sağlam hazırlanman gerek, üniversiteyi kazandıktan sonra kodlamayı öğrenmeye de/pratik yapmaya da bol vaktin olacak, bunlarla alakalı ödevler alacaksın zaten. O yüzden şuan için yapabileceğin en iyi şey derslerine iyi çalışmak ve özellikle sayısala ağırlık vermek.

Fen lisesi veya iyi bir Anadolu lisesi kazanmaya bakın.
Derslerini iyi tut. Tabii şimdiden öğrenmeye başlayabilirsiniz ama derslerden önce tutmayın. Oyun vs. oynayacağınıza bunlarla uğraşabilirsiniz.

Geri
Yukarı