Bilgisayar Mühendisi ne yapar?

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar şu an teknik lisede otomasyon bölümünde okuyorum ve 10. sınıfım.
Liseden mezun olduktan sonra otomasyon mühendisliği bölümüne girmek istiyorum ancak kafamı bilgisayar mühendisliği karıştırıyor.
Ne bu bilgisayar mühendisliği? Neden herkes bilgisayar mühendisi olmak istiyor.

Liseden mezun olduktan sonra otomasyon mühendisliği bölümüne girmek istiyorum ancak kafamı bilgisayar mühendisliği karıştırıyor.
Anadolu lisesine nakil al meslek lisesiyle zaman kaybetme. Nakil alamıyorsan açık liseye geç.

Pandemi sürecinde durumdan etkilenmeyen tek meslek dalı olduğu için bilgisayar mühendisliğine ilgi arttı. Evden çalışma imkanı, yurt dışına açılış imkanı gibi durumlardan ötürü de rağbet çok var. Bir de "yazılım öğrenin" diye çok büyük bir boş yapıldı, sanki herkesin yapabileceği bir şeymiş gibi. Kolay bir meslek de değil. "Oturduğun yerden para kazanma" algısı yüzünden masabaşı işler gittikçe icra etmesi zor bir hal alıyor aslına bakarsanız.

Yani bu evdeki hesap tam anlamıyla çarşıya uyacak mı bilmiyorum. Bu beklentilerin bir yerde patlak vermesi lazım

Anadolu lisesine nakil al meslek lisesiyle zaman kaybetme. Nakil alamıyorsan açık liseye geç.

Size ne oluyor onu anlayamadım?
Ben okulumdan memnunum niye açık liseye geçecekmişim?
Ayrıca gittiğim okul saçma sapan bir teknik lise değil özel teknik lise.
Ben siber güvenliğe ilgim olduğu için bilgisayar mühendisini seçtim, şu an 2. sınıfım.

Hocam peki bilgisayar mühendisleri ne iş yapıyor?

Geri
Yukarı