Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Ödevi

Yazılım geliştirme işini mühendisler yapar. Öğrenci ya da hevesli insanlar değil. Bizlerin görevi, temelden başlayarak algoritma ve ilerde yöneleceğimiz alanlara göre programlama dili öğrenmek. Programlama dili öğrenmeden, yani kod yazmadan nasıl yazılım geliştirmeyi düşünüyorsun ? Örneğin , Android telefonlar için bir uygulama hazılayacaksın , yani yazılım geliştireceksin. Java bilmeden nasıl yapacaksın ? Ya da PC'ler için bir yazılım geliştireceksin. C# bilmeden nasıl yapacaksın ? Unreal Engine ile oyun yapacaksın. C++ bilmeden nasıl yapacaksın ? Bunların hepsi birer örnek.

Yazılım geliştirmek için kırk fırın ekmek yemen gerekiyor. Bu kırk fırın ekmeğin içinde de başlıcaları algoritma ve kod yazmak için seçeceğin bir programlama dili.
He sonunda istediğim cevabı aldım. Ben o şekilde enlem boylam falan hesaplamak istemiyorum. Şimdi Java öğrenebilirim. Çünkü sen bana enlem boylam falan deyince Java bana farklı bir amaç için kullanılıyor sandım. Tamam yarın Java dersleri alabilirim. Çok teşekkürler. Gece gece sizi de yormamışımdır umarım. Hayırlı geceler :matrix::):)
Son mesajınızı bekliyorum. Yatacağım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kanalı onaylar mısınız? 108 videosu var. Buradan ders alabilir miyim? @Ogün Çetiner

Hala cevap vermedin. Bu kanaldan öğrenebilir miyim? @Ogün Çetiner

2 yıl önce bu kanaldan çalışmıştım. tabi o zamanlar 50 video falan vardı :) güzel ve sade bir dille anlatıyor. tavsiye ederim. ancak ilk video 5 yıl öncesinden kalma olduğu için program kurulum aşamaları birazcık değişebilir. ancak video içeriği, yani kodlar vs değişmez.

Bu linkten JAVA JDK 'sını indirip kur.
Java SE Development Kit 8 - Downloads

Buradan da IDE , yani kodu yazacağın arayüz programını indir.
Eclipse IDE for Java Developers | Packages

32bit ya da 64bit versiyonları var. Bilgisayarında hangi işletim sistemi varsa ona göre seçersin.

Çok fazla soru soruyorsun. Biraz araştırmacı ol. Hazır cevaplarla ilerleyemezsin. Üstte 2 link verdim. Kendine uygun olan versiyonları indir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı