Bilgisayar mühendisliği bölüme hazırlık tavsiyesi

Öncelikle mühendislik sıfatı altında yetişeceğin için Python tarzı dillerden uzak dur. C dilini şiddetle öneririm yazılım tarafına yönelmiş bir bilgisayar mühendisinin olmazsa olmazı. Web tasarımı, oyun geliştirme yapacaksan zaten okumana bile gerek yok.

@Jendeukie @Nazım Paşa arkadaşlar üzgünüm ama bir şey bilmiyorsunuz.

Aynen bilmiyoruz. Savunma sanayinde staj yapmış ve başka bir firmada aktif olarak çalışan biri olarak ben iş hayatımda daha hiç C kullanmadım. Kullanılan yerler elbette var ancak bu senin çalışacağın yere ve çalıştığın projeye bağlı. Beğenmediğin web tasarımında kullanılan diller de savunma sanayi firmasında kullanılıyor. Şimdi sen buraya okumadan, diplomasız girebileceğini mi düşünüyorsun? İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Bizim burada Python önermemizin sebebi başlangıçta C'nin daha karışık yapısı karşısında zorlanmadan yazılımın temelini biraz kavramış olmasını sağlamak. Kendisi istiyorsa C ile de başlayabilir zorla şu dille başlasın demiyoruz. Koskoca ODTÜ gibi üniversiteler de mi bir şey bilmiyor da bunun eğitimini veriyor acaba. Ayrıca ilgileneceği alanda Python kullanılıyorsa temelini öncen attığı için çok daha hızlı kendini o alanda geliştirebilir.
Sonuç olarak hangi alanda ilerlemek istiyorsanız veya ilginizi çeken bir şey varsa öğrenin. Fazla bilgi her zaman size avantaj olur. Zaten hazırlık okuduğun için zaman kaybetmeden bu şekilde hoşuna giden şeyi keşfedebilirsin.

Aynen bilmiyoruz. Savunma sanayinde staj yapmış ve başka bir firmada aktif olarak çalışan biri olarak ben iş hayatımda daha hiç C kullanmadım. Kullanılan yerler elbette var ancak bu senin çalışacağın yere ve çalıştığın projeye bağlı. Beğenmediğin web tasarımında kullanılan diller de savunma sanayi firmasında kullanılıyor. Şimdi sen buraya okumadan, diplomasız girebileceğini mi düşünüyorsun? İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Bizim burada Python önermemizin sebebi başlangıçta C'nin daha karışık yapısı karşısında zorlanmadan yazılımın temelini biraz kavramış olmasını sağlamak. Kendisi istiyorsa C ile de başlayabilir zorla şu dille başlasın demiyoruz. Koskoca ODTÜ gibi üniversiteler de mi bir şey bilmiyor da bunun eğitimini veriyor acaba. Ayrıca ilgileneceği alanda Python kullanılıyorsa temelini öncen attığı için çok daha hızlı kendini o alanda geliştirebilir.
Sonuç olarak hangi alanda ilerlemek istiyorsanız veya ilginizi çeken bir şey varsa öğrenin. Fazla bilgi her zaman size avantaj olur. Zaten hazırlık okuduğun için zaman kaybetmeden bu şekilde hoşuna giden şeyi keşfedebilirsin.
Savunma sanayisinde sanki tek iş yapılıyorda C yok demişsin. Web tasarımı dilleri savunma sanayisi. Bu kadar kötüymüş demek ki durum. Adam mühendis olacak memory managment bilmeden mi olacakta python öneriyorsunuz. C öğrenirse python kolaylaşır. Python öğrenirse C zorlaşır.
Not: Arkadaşım not ortalaması 3.05 ile Aselsanda staj yaptı ( Bilgisayar mühendisliği okuyoruz ) bilgisayarı kullanmasını bilmiyor ciddi manada. Bir yerde staj yapmanız doğru bildiğinizi göstermez.

Savunma sanayisinde sanki tek iş yapılıyorda C yok demişsin. Web tasarımı dilleri savunma sanayisi. Bu kadar kötüymüş demek ki durum. Adam mühendis olacak MEMORY_MANAGEMENT bilmeden mi olacakta Python öneriyorsunuz. C öğrenirse Python kolaylaşır. Python öğrenirse C zorlaşır.
Not: Arkadaşım not ortalaması 3.05 ile ASELSAN'da staj yaptı ( bilgisayar mühendisliği okuyoruz ) bilgisayarı kullanmasını bilmiyor ciddi manada. Bir yerde staj yapmanız doğru bildiğinizi göstermez.

Yazılanları düzgünce okumuyorsun sanırım. Kim C yok demiş? Benim bulunduğum projelerde yoktu dedim. C öğrenmesin de demiyorum, öğrensin. Ayrıca oturup web sitesi tasarlamıyorlar zaten bazı arayüz programlarında diller kullanılıyor.
Ben en iyisini bildiğimi düşünmüyorum ve bulunduğum yerleri bu yüzden belirtmedim. Senin fikrine katılmıyorum ve buna karşı çıkarken argüman olarak neye dayandığımı belirtmem lazım.
Etiket atıp hiçbir şey bilmiyorsunuz gibi laflar edince ne yapmamızı bekliyorsun merak ediyorum. Daha fazla cevap yazmayacağım çünkü sinirlenip ban yemek istemiyorum ilk günlerden.

Yazılanları düzgünce okumuyorsun sanırım. Kim C yok demiş? Benim bulunduğum projelerde yoktu dedim. C öğrenmesin de demiyorum, öğrensin. Ayrıca oturup web sitesi tasarlamıyorlar zaten bazı arayüz programlarında diller kullanılıyor.
Ben en iyisini bildiğimi düşünmüyorum ve bulunduğum yerleri bu yüzden belirtmedim. Senin fikrine katılmıyorum ve buna karşı çıkarken argüman olarak neye dayandığımı belirtmem lazım.
Etiket atıp hiçbir şey bilmiyorsunuz gibi laflar edince ne yapmamızı bekliyorsun merak ediyorum. Daha fazla cevap yazmayacağım çünkü sinirlenip ban yemek istemiyorum ilk günlerden.
Attığınız dislike yüzünden etiketledim. Bir bilgisayar mühendisi C,C++ kullanmıyorsa o kişi mühendis değildir programcıdır. Web site tasarlamak mühendisin işi değil, istiyorsa tabi ki yapabilir ama okumasına gerek yok o zaman.

Fizik adına Necati Çelik hocamızın kanalını kullanabilirsiniz. Her mühendislik öğrencisi, sıralaması ne olursa olsun illa bir kez bile olsun oraya uğramıştır.

Geri
Yukarı