İnşaat mühendisliği hazırlık okunmalı mı?

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, inşaat mühendisliği Türkçe kazandım, isteğime göre hazırlık okuyabilirim fakat kararsızım. Türkçe bölümde hazırlık okuyup faydasını gören yazabilirse ya da beni bilgilendirebilecek bir kişi yazarsa memnun olurum.

İngilizce inşaat mühendisliği okudum, hazırlık okumanı önermem bu bölümde İngilizce'nin pek faydası yok.

Hazırlık okumak gerçekten işe yarıyor mu ki? Ayrıca okulu bitirdikten sonra İngilizce için kursa gidip sertifika alacağım. Duruma göre farklı dilde öğrenmeye çalışırım tabii ki.

Hazırlıkta bir yandan İngilizce öğrenirken diğer yandan kendini okul için hazırlarsan daha rahat bir giriş yaparsın diye düşünüyorum, fakat vaktini harcamak istemiyorsan pek gerek yok.

Bu arada ktü inşaat mühendisliği kazandım İngilizce yazmıştım fakat türkçesi çıktı ÖSYM aisden baktım 46.maddede isteğe bağlı hazırlık yazıyor fakat Türkçe mühendisliklerde ktüde hazırlık yok sanırım.

Yoksa okumanıza gerek yok fakat İngilizceyi kendinizi geliştirmek amacıyla öğrenin, okulda öğretilenle çıkarsanız 1500 TL ile bir yerde işe başlarsınız anca. Kendinizi geliştirebileceğiniz kaynaklar ise hep İngilizce ve Almanca.

Bu arada ktü inşaat mühendisliği kazandım İngilizce yazmıştım fakat türkçesi çıktı ÖSYM aisden baktım 46.maddede isteğe bağlı hazırlık yazıyor fakat Türkçe mühendisliklerde ktüde hazırlık yok sanırım.
Karadeniz Teknik'de inşaat okuyan Gürcü arkadaşım var. İsteğe bağlı hazırlık yok. Dersler de çok darlıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı