Bilgisayar mühendisliği bölümü için Ultrabook tavsiyesi

Bütçe
10.000 - 16.000
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim bölümüme uygun bir Ultrabook arıyorum. Huawei Matebook X Pro ve Apple MacBook arasında kaldım. Düşük seviyeli oyunlardan oynayacağım LoL, Valorant gibi. Matebook X Pro için 16 GB RAM ve 1TB SSD ve SSD'nin hızı beni cezbetti. Hangisini önerirsiniz veya başka bir tavsiyeniz var mı? Bütçem yüksek fakat F/P durumuna bakıyorum yine de.

Merhaba,

Uzun pil ömrü, güçlü işlemci, yüksek ram kapasitesi, güçlü ekran kartı ve hepsinden önemlisi; HP bileşenleri sisteminizde diğer OS kurulumlarında veya C platformunda compiling yetilerinin optimizasyonu için diğer markalara oranla bir tık öndedir. Tavsiye ederim. Alternatif olarak Asus Zenbook serilerini önerecektim ancak fiyatları uçmuş durumda.

Merhaba,

Uzun pil ömrü, güçlü işlemci, yüksek ram kapasitesi, güçlü ekran kartı ve hepsinden önemlisi; HP bileşenleri sisteminizde diğer OS kurulumlarında veya C platformunda compiling yetilerinin optimizasyonu için diğer markalara oranla bir tık öndedir. Tavsiye ederim. Alternatif olarak Asus Zenbook serilerini önerecektim ancak fiyatları uçmuş durumda.
Teşekkür ederim. Sizce pil ömrü Matebook X Proya kıyasla ne kadar fark eder?

Teşekkür ederim. Sizce pil ömrü Matebook X Proya kıyasla ne kadar fark eder?
Huawei Matebook X Pro'da "U" serisi, 1.8 GHZ i7-10510U var. Bu işlemci hem daha düşük TDP değerlerine sahip, hem de U serisi zaten batarya dostu, az ısınan bir seridir. Sadece işlemci bile Matebook Pro için "bataryada" bir artı sayılabilir.
Ancak HP Envy'nin işlemcisi neredeyse 2 katı hızla çalışır ve daha fazla güç tüketir. 3.8GHZ ile 4.1GHZ arasını rahatlıkla performans modunda görürsünüz. Ayrıca iki sistemin birbiri arasında bariz bir ekran kartı farkı var, bunu da hesaba katmak lazım.
Bu nedenle eğer ilk kriteriniz batarya ömrü ise, Matebook X çok daha uzun ömürlü bataryaya sahip.
Ama diğer bütün kriterleri göz önüne alırsanız; HP Envy'nin bu modeli açık ara öndedir.
2010 mezunuyum, bizim zamanımızda bu tip seçenekler olsaydı HP Envy'i seçerdim ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı