Bilgisayar mühendisliği için 20000 TL laptop tavsiyesi

Bilgisayar müh. Bölümündeyim E595 kullanıyorum APU hali ile çokça rahat iş görüyor durum boyleyken kod yazmak dediğiniz şey Word dosyasına yazı yazmanın bir tık üstü işlem gücü gerektirioyr. 20 k gibi para yatırmak çok yanlış bir fikir 10 k ile gayet yeterli bir bilgisayar alıp kalan 10 k yı altına yatırırsanız iş hayatına geçerken o günün teknolojisi alacak birikiminiz hazır olur. Ha bir de geniş ekran için laptop + sağlam bir monitör alaiblirsiniz.

Ek olarak oyun geliştirme aşamasında sağlam grafik motoru gerektirecek seviye 3. sınıf itibarıyla olacaktır ki o zamana RTX 3000 serisinin laptop versiyonları gelmiş olur.

Bunlara bakabilirsiniz açıkcası Apple alacaksanız oyunu gözden çıkarın ama ısınma, kullanım açısından MacBook daha iyi.
Abi GTA5 kaldırıyor mu? 😁

Merhaba arkadaslar, ben bu yıl bilgisayar mühendisliği bölümüne geçtim ve beni iş hayatıma kadar tutabilecek bir laptop almak istiyorum, bu laptopta öncelikle program geliştireceğim(kod yazacağım), oyun geliştirmeyi planlıyorum, ancak oyun oynamayı falan cok da fazla planlamıyorum. Ben çok araştırdım yaklaşık 20000TL bütçem var. Bu bütçeyle alınabilecek en güzel laptop " Razer Blade 15 base Edition - OLED 4K 60Hz - GeForce RTX 2070 Max-Q " gibi duruyor ancak şimdi aklıma Apple'ın ürünü olan "MacBook Pro" geldi. Sizce hangisi benim işlerimi daha rahat görür? Ya da tavsiye edebileceginiz bir dizüstü bilgisayar var mı?

Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA sistem fena değil 2000 TL aşıyor ama kendine göre RAM falan düşürebilirsin

Oyun oynamayacaksanız MacBook Pro İ7 10. nesil 16 GB RAM olan bir versiyon çok iyi işinizi görür. Satarkende değer kaybetmez.

Şahsen ben MacBook Pro'da i7 10. nesil bir işlemci göremedim var olanların hepsinde 9.nesil i7 var. Bulursanız bana atabilir misiniz?
Çok teşekkür ederim :))

İşlemcileri aynı SSD'lerin boyutları aynı ama ASUS'ta 2070 Super var ve Razer laptoplar pek tercih edilmiyor.
Razer Laptoplar türkiyede satışa sunulmadığı için tercih edilmiyorda olabilir, çünkü ben Razer laptopların 2020'de ödül aldığını okumuştum sanki bir yerde.
Aynen hocam stoklara gelmemiş. Büyük ihtimal yakında gelecektir.
Peki 9.nesil ve 10. nesil arasında performans anlamında uçurum farkı var mı? İkiside benim işimi görür mü uzun bi süre zarfı boyunca ?

Razer laptoplar Türkiye'de satışa sunulmadığı için tercih edilmiyorda olabilir, çünkü ben Razer laptopların 2020'de ödül aldığını okumuştum sanki bir yerde.

Peki 9.nesil ve 10. nesil arasında performans anlamında uçurum farkı var mı? İkisi de benim işimi görür mü uzun bir süre zarfı boyunca?

Hocam ASUS her zaman iyidir ama sizin gönlünüz Razer'da gibi alabilirsiniz Razer kalitelidir ama ben olsam ASUS alırdım.

Razer Laptoplar türkiyede satışa sunulmadığı için tercih edilmiyorda olabilir, çünkü ben Razer laptopların 2020'de ödül aldığını okumuştum sanki bir yerde.

Peki 9.nesil ve 10. nesil arasında performans anlamında uçurum farkı var mı? İkiside benim işimi görür mü uzun bi süre zarfı boyunca ?
Çıkmadığı için test atamıyorum. Takip edin yakınca gelecektir.

Geri
Yukarı