Bilgisayar mühendisliği için 20000 TL laptop tavsiyesi

Arjein

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, ben bu yıl bilgisayar mühendisliği bölümüne geçtim ve beni iş hayatıma kadar tutabilecek bir laptop almak istiyorum, bu laptopta öncelikle program geliştireceğim(kod yazacağım), oyun geliştirmeyi planlıyorum, ancak oyun oynamayı falan cok da fazla planlamıyorum. Ben çok araştırdım yaklaşık 20000TL bütçem var. Bu bütçeyle alınabilecek en güzel laptop " Razer Blade 15 base Edition - OLED 4K 60Hz - GeForce RTX 2070 Max-Q " gibi duruyor ancak şimdi aklıma Apple'ın ürünü olan "MacBook Pro" geldi. Sizce hangisi benim işlerimi daha rahat görür? Ya da tavsiye edebileceginiz bir dizüstü bilgisayar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunlara bakabilirsiniz açıkcası Apple alacaksanız oyunu gözden çıkarın ama ısınma, kullanım açısından MacBook daha iyi.

Oyun oynamayacaksanız ekran kartının o kadar iyi olmasına gerek yok bence. i7 10750h benzeri olan bir laptop iş görür uzun yıllar.

Bilgisayar müh. bölümündeyim E595 Kullanıyorum Apu hali ile çokça rahat iş görüyor durum boyleyken kod yazmak dediğiniz şey word dosyasına yazı yazmanın bi tık üstü işlem gücü gerektirioyr . 20 k gibi para yatırmak çok yanlış bi fikir 10 k ile gayet yeterli bir bilgisayar alıp kalan 10 k yı altına yatırırsanız iş hayatına geçerken o günün teknolojisi alacak birikiminiz hazır olur . Ha birde geniş ekran için laptop + sağlam bi monitor alaiblirsiniz .

Bilgisayar müh. bölümündeyim E595 Kullanıyorum Apu hali ile çokça rahat iş görüyor durum boyleyken kod yazmak dediğiniz şey word dosyasına yazı yazmanın bi tık üstü işlem gücü gerektirioyr . 20 k gibi para yatırmak çok yanlış bi fikir 10 k ile gayet yeterli bir bilgisayar alıp kalan 10 k yı altına yatırırsanız iş hayatına geçerken o günün teknolojisi alacak birikiminiz hazır olur . Ha birde geniş ekran için laptop + sağlam bi monitor alaiblirsiniz .
10 bin lirayı ben olsam altına yatırır. İ7 10750H ve 1660Ti olan bir laptop alırdım.

Hepinize çok teşekkür ederim peki bahsettiğim razer blade hakkında ne düşünüyorsunuz ?
yurtdışından getirtsem. 2200$ fiyatı var. ben özelliklerden pek anlamam ama, özellikleri 2200$lık bir laptop için oldukça iyi görünüyor sanırım. Bu Razer modeliyle MacBook kapışabilir mi ?

Geri
Yukarı