Bilgisayar mühendisliği için 386 puanla hangi lise seçilmeli?

Sparkyy

Hectopat
Daha fazla  
LGS'den 386 puan ve %17 yüzdelik aldım. Hedefinde bilgisayar mühendisliği var. Sizce meslek lisesi mi seçmeliyim Anadolu mu?

Hocam bence anadolu lisesine girin. Sayısal üzerinden yürüyün. Ama sıralamalar gittikçe yükseliyor bundan dolayı temelden çok güzel başlayın liseye. Gelecekte lazım olacak bu bilgiler. Anlık çalışmayın yani.

LGS'den 386 puan ve %17 yüzdelik aldım. Hedefinde bilgisayar mühendisliği var. Sizce meslek lisesi mi seçmeliyim Anadolu mu?
vallah meslek daha mantıklı çünkü meslekte seni öğretiyorlar seni son sınıfta staj yapıyon. ama anadoluda öyle birşey yok tek öğretikleri üni hazırlanman he ben meslekte okudum iyimi evet iyi he ben sevmediğim bir bölümü şeçtim. birde bu senin işine yarar çünkü orda öğrenirsin ösyme çalışmak istiyorsan zaten çalışırsın. anadolu ise sadece destek veriyor bence.

Anadolu sınava hazırlanman için daha iyi olur.Meslek seçersen daha iş odaklı olur.

Hayır bende Anadolu'dan yanayım ama meslekte bilgisayar mühendisliğine dair eğitim varmış ondna dolayı arada kaldim.
O öğretiyor kodla yapmayı veya programlamayı ancak o seni bilgisayar mühendisi yapmaz.Ülkemizde sınav sistemi olduğu için sonda bir sınava gireceksin.Orda kazanmak zorundasın.Ben anadoludan mezun oldum şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum ondan biliyorum daha iyi hazılıyorlar.

Geri
Yukarı