Bilgisayar mühendisliği için hangi lise tercih edilmeli?

Mustafa Dağatar

Hectopat
Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Anadolu lisesi ile meslek lisesi arasında kaldım. Gitmek istediğim meslek lisesinde bilişim teknolojileri alanı var. Sizce hangisini seçmeliyim?

Meslek lisesinden mühendis olmanız Anadolu lisesine göre daha zor. Çünkü 11 ve 12 sınıf konularından yoğunluklu bir sınav olan AYT'ye girerek gideceğiniz lisans bölümünü(dil bölümleri hariç) belirliyorsunuz. Ve 11. ve 12. sınıfta meslek lisesinde AYT Sayısal bölümünde çıkacak konuları öğretmiyorlar genelde.

Meslek lisesinden mühendis olmanız Anadolu lisesine göre daha zor. Çünkü 11 ve 12 sınıf konularından yoğunluklu bir sınav olan AYT'ye girerek gideceğiniz lisans bölümünü(dil bölümleri hariç) belirliyorsunuz. Ve 11. ve 12. sınıfta meslek lisesinde AYT Sayısal bölümünde çıkacak konuları öğretmiyorlar genelde.
Kesinlikle katılıyorum.Bilgisayar mühendisliği istiyorsanız akademik olarak iyi üniversitelere gitmek lazım.Anadolu lisesi biraz daha YKS ağırlıklı olacağı için oraya gitmeniz daha mantıklı.

Yukarıdaki arkadaşlar haklı, ama olurda üniversiteye gitmeyeceğine karar verirseniz Anadolu çöpten başka bir şey olmayacaktır. Üni düşünmeyen biri için Anadolu rezalettir.

Meslek lisesinde alanından çıktıktan sonra alana göre işe girme oranın biraz daha fazla bunu aklında tut. Ben olsam mesleğe giderdim Anadolu zor meslekte adam akıllı ortamın olur.

Geri
Yukarı