Yazılımcı olmak için hangi lise tercih edilmeli?

omerfarukkarabag

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, benim PC ile aram çok iyi, programcı olmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi bir liseye gitmem gerekiyor, matematiğim çok iyi değil, denemede en fazla 7 doğru yaptım.
İngilizcem iyi düzeyde.
"Pek ümitli değilim büyük ihtimal saçma bir meslek sahibi olacağım."
Ne kadar çalışsam en fazla 335 puan alabilirim "en fazla"
Bursa'da yaşıyorum ve bu puan için olan liseler;
  • Anadolu imam hatip.
  • Anadolu mesleki teknik.
  • Sosyal bilimler lisesi.
Ne yapacağım? "pek ümitli değilim büyük ihtimal saçma bir meslek sahibi olacağım." galiba. 😭😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek Lisesi daha iyi olur. Bence derslerin cidden kötü ise sıradan bir okula gidip evde düzenli olarak 6 saat yazılıma ayır.

Sana tek bir şey söylemek istiyorum. Hangi liseye gidersen git sana yazılımcı mesleğini katmayacak. Liseyi bir geçiş olarak düşün ve meslek lisesi gibi bir hataya düşme. Meslek lisesine gidersen üniversite kazanamazsın. Bu mesleği elde etmen için lisede kendini geliştirip üniversitede yazılımcılığa yöneleceksin. Yazılımcılık sayısal bir bölüm o yüzden kendini matematiğe yoğunlaştır ve yazılım dersleri al. Şunu da unutma Lise mesleğe giden yoldur mesleği sana direk öğretmez.

Öncelikle merhaba, benim PC ile aram çok iyi, programcı olmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi bir liseye gitmem gerekiyor, matematiğim çok iyi değil, denemede en fazla 7 doğru yaptım.
İngilizcem iyi düzeyde.
"Pek ümitli değilim büyük ihtimal saçma bir meslek sahibi olacağım."
Ne kadar çalışsam en fazla 335 puan alabilirim "en fazla"
Bursa'da yaşıyorum ve bu puan için olan liseler;
  • Anadolu imam hatip.
  • Anadolu mesleki teknik.
  • Sosyal bilimler lisesi.
Ne yapacağım? "pek ümitli değilim büyük ihtimal saçma bir meslek sahibi olacağım." galiba. 😭😢
Bunlardan hiçbiri senin işine gelmez 335 puan ile fen lisesine de gidemeyeceğin için normal bir anadolu lisesi olabilir ama tabi hocaların iyi olması lazım senin de gayretli olman lazım ve aynı zamanda lise 1 2 de matematik çalışarak iyi olabilirsin zaten mühendis olacak isen matematik ve fizik gibi derslerde fark atman lazım diğer derslerden geçip matematik ve fiziğe odaklanırsan ve boş zamanlarında oyunlar geliştirerek(boş zamanın oluyor olmaz deme) hayatını değiştirebilirsin ne de olsa her şey senin elinde.

Meslek lisesine gidersen üniversite kazanamaz mısın, peki :)

Takılmayın bu arkadaşlara. Çalışırsanız kazanırsınız. Eğer Anadolu lisesi kazanamıyorsan bilişim bölümleri içeren meslek lisesine git. Ne öğrenirsen kar olur senin için. Tabii ki evde de kendine bir şey katarsan bu gelişir meslek lisesinde gördüklerin. Kültür derslerine de çalışıp üniversite kazanırsın.

Meslek lisesine gidersen üniversite kazanamaz mısın, peki :)

Takılmayın bu arkadaşlara. Çalışırsanız kazanırsınız. Eğer Anadolu lisesi kazanamıyorsan bilişim bölümleri içeren meslek lisesine git. Ne öğrenirsen kar olur senin için, kültür derslerine de çalışıp üniversite kazanırsın.
Hocam öyle olmuyor işte. :)

Öyle oluyor merak etme. Benim meslekten 5 arkadaşım makine, 1 arkadaşım pilotaj kazandı. Mimarlık, bilgisayar vb. bölümlerine giden de birçok kişi oldu. Gidilen üniversiteler de boru üniveristeler değildi. Çalışırsan yaparsın. Ezbere konuşmayalım.

Meslek lise çıkışlıyım sakın meslek lisesine gitme. Üste yazılan yorum çok doğru iyi bir üniversite kazanamazsın. Ben şu an 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum ve hiç memnun değilim. İstekliysen kendi kendine lisede anlatılanlardan daha fazla öğrenirsin. Bizim 8 saat programlama dersimiz vardı 2 ders anca işleyip 6 saat bomboş oturuyorduk. Bu derste koca 1 yılda öğretilenleri evde 1-2 ayda çok rahat şekilde öğrenirsin. Sadece temel veriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı