Yazılım için hangi lise tercih edilmeli?

Furkan Aykız

Femtopat
Daha fazla  
Ben Kocaeli'de bir ortaokul öğrencisiyim yazılımla aram iyi, denemelerde ortalama puanım 450 ortalama yüzdelik dilimim ise %5-4 civarı. Yazılım konusunda kendimi geliştirmek ve iyi bir üniversite kazanmak için hangi liseleri tercih etmeliyim? İstanbul gibi yerlerden de lise önerebilirsiniz.

Şuan için iyi meslek liselerinde yazılım bölümü çok yaygın değil. Daha çok uçak ve makine üzerine. Benim tavsiyem anadolu lisesi veya fen lisesine gitmen yönünde olur. Ben anadolu lisesine gidiyorum. Başta sayısal okuyacağımı düşünüyordum fakat sayısal dersler çok zorlaşmaya başladığı için eşit ağırlık tercihi yaptım. Demek istediğim anadolu lisesi daha esnek bir yapıda. Ama fen lisesi sadece sayısal üzerine ki zaten %5'lik bir anadolu lisesi %5'lik bir fen lisesinden daha nitelikli oluyor. Spesifik bir lise önerisi yapamam. Ama ne yol izlemen gerektiğini az da olsa anlattığımı düşünüyorum.

Ben Kocaeli'de bir ortaokul öğrencisiyim yazılımla aram iyi, denemelerde ortalama puanım 450 ortalama yüzdelik dilimim ise %5-4 civarı. Yazılım konusunda kendimi geliştirmek ve iyi bir üniversite kazanmak için hangi liseleri tercih etmeliyim? İstanbul gibi yerlerden de lise önerebilirsiniz.

Hocam gidebileceğiniz en iyi liseleri hedeflemeye çalışın o konuda daha iyi liselerde imkan daha geniştir kendinizi daha rahat geliştirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı